Kripto Para

SEC-Ripple davası ne zaman bitecek? Avukat açıkladı!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki hukuki süreç 1 yılı aşkın süredir devam ediyor. Ne zaman biteceğine dair tartışmaların dönem dönem gündeme geldiği dava ile ilgili Avukat Jeremy Hogan tahminlerini paylaştı. Hogan’a göre SEC-Ripple arasındaki davanın sonuçlanması Nisan 2022’yi bulabilir.

  22 Aralık 2020’de Jay Clayton başkanlığındaki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketine, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’a 1,3 milyar dolarlık dava açtı. SEC, Ripple’ın 2013 yılından itibaren gerçekleştirdiği XRP satışlarının yasa dışı olduğunu ve XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia etti. Ripple ise bu iddialara karşı çıktı ve taraflar, mahkemeye argümanlarını sunmaya başladı. 1 yıldan daha uzun süredir devam eden davanın ne zaman biteceğine ilişkin yorumlar ve tahminler gündeme gelmeye devam ediyor.

  Avukat Hogan Dava Süreci ile İlgili Fikirlerini Paylaştı

  SEC ile Ripple arasındaki dava sürecini yakından takip eden Avukat Jeremy Hogan, daha önce de bu dava ile ilgili fikirlerini belirterek birçok kez gündeme gelmişti. Hogan, bu kez de Twitter’dan kendisine bu konuyla ilgili sorulan bir soruya verdiği yanıtla dava süreci hakkında tahminlerini paylaştı. Bir Twitter kullanıcısı, Hogan’a Ripple davasının ne zaman sonuçlanacağına dair dürüst fikirlerini sordu. Hogan gelen bu soruya “Nisan benim en iyi tahminim. En kötü senaryoda bile yazı geçeceğinden şüpheliyim” yanıtını verdi.

  SEC-Ripple Davası Ne Zaman Biter?

  Jeremy Hogan, gelen bu soruya verdiği yanıtında en iyi tahmininin, davanın Nisan ayında sonuçlanacağı olduğunu belirtti. Ünlü avukat en kötü durum senaryosunda ise yaz aylarına atıfta bulunarak davanın daha fazla uzamayacağını düşündüğünü belirtti. Jeremy Hogan’ın tahminlerinin yanı sıra davalık olan isimlerden Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da daha önce, davanın 2022’de kapanacağını umut ettiğini dile getirerek gündeme gelmişti.

  Garlinghouse: Yavaş Yargı Sürecine Rağmen İyi Bir İlerleme Görüyoruz

  Kasım ayı sonlarında bir CNBC röportajında bu konu ile ilgili konuşan Brad Garlinghouse, davanın ilerleyişi ile ilgili olarak “Yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen oldukça iyi bir ilerleme görüyoruz” sözlerini dile getirmişti. Sulh Hakimi Sarah Netburn’ün başkanlığında süren davanın ne zaman ve nihai olarak kimin lehine sonuçlanacağı merakla bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle