Kripto Para

Tron'da hareketlilik! El Salvador’da ofis açılacak

  Kripto para piyasalarının en spekülatif isimlerinden biri olarak görülen Tron’un kurucusu Justin Sun’ın yaptığı açıklamalara göre Tron, El Salvador’da ofis kurmak için adım attı. Buna göre Tron, bu alanda El Salvador’da adım atan ilk kripto para projesi oldu. El Salvador, Bitcoin’in (BTC) ülkenin resmi para birimi olması için ilk adımı atmıştı.

  Orta Amerika’nın en küçük ülkesi olan El Salvador’da resmi para birimlerinden birinin Bitcoin (BTC) olması için yasa tasarısı önümüzdeki hafta Kongre’ye sunulacak. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 6 Haziran tarihli açıklamasında bunun için çalışmalara başlayacaklarını duyurmuştu. Böylece El Salvador, Bitcoin’in resmi para birimi olması konusunda ilk adımı atan ülke oldu. Bu adım, tüm kripto para topluluklarında yankı uyandırdı ve heyecan yarattı. Zira bu adımdan sonra başka ülkelerin de benzer adımlar atması bekleniyor.

  Tron’un kurucusu ve teknoloji girişimcisi olarak tanınan Justin Sun, bu konunun gündeme gelmesinden sonra bir ilk adımın da Tron’dan geldiğini duyurdu. Kripto para piyasalarının en spekülatif isimlerinden biri olarak bilinen Sun, konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. El Salvador’un Bitcoin adımına en çok heyecan duyan isimlerden biri olan Sun, kripto para kuruluşlarının ve yatırımcıların artık El Salvador’a taşınacağını öne sürdü.

  Justin Sun’ın Paylaşımı

  Kripto para dünyasının merkezinin El Salvador olacağını düşünen Sun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Tron’un El Salvador’da bir ofis açacağını dile getirdi. Bu adımın atılması halinde, konuya ilişkin ilk adımı da Tron atmış olacak. Justin Sun konuya ilişkin olarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  El Salvador artık kripto ülkesi! Tron, El Salvador’da ofis açan ilk kripto organizasyonu olacak! #Bitcoin #TRX”

  Piyasa El Salvador Konusunda İkiye Bölündü

  El Salvador’un Bitcoin’in ülkenin resmi para birimi olması konusunda adım atması sektörde büyük oranda olumlu bir gelişme olarak karşılandı. Ancak yine de herkes aynı şekilde düşünmüyor. Özellikle kripto piyasasında bir kesim, El Salvador’daki yüksek suç oranı da göz önüne alındığında, Bitcoin’in suç eylemlerinde kullanılmasının artacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle