Kripto Para

BTC çoktan kış sezonuna girmiş olabilir mi?

  Kripto para piyasalarının yakından tanıyıp takip ettiği analistlerden biri olan Lark Davis, bir süredir gündemde olan “Bitcoin için kış vakti” tartışmalarına dahil oldu. Davis konuya ilişkin yaptığı yorumla hem endişeye hem de heyecana sebep oldu.

  Kripto para piyasaları, Bitcoin (BTC) öncülüğünde 2009 yılından bu yana genel olarak dalgalı hareketlerle seyretti ve bu dalgalanmalar günümüzde de devam ediyor. Ancak tarihsel verilere bakıldığında, Bitcoin’in bazı dönemlerde çok ciddi bir boğa sezonu geçirdiği, bazı dönemlerde ise uzun soluklu bir kış dönemi geçirdiği görülüyor. Son aylarda bir türlü düşüş eğiliminden kurtulamayan Bitcoin için bir kez daha "kış dönemi" iddiaları gündeme gelmeye başladı. Tecrübeli analist Lark Davis de bu konuya değinerek önemli bir açıklamada bulundu.

  Bitcoin Kış Sezonunda Mı?

  Piyasada yaşanan genel çöküş ve Bitcoin’de uzun bir süredir görülen gerileme, önde gelen büyük çaplı altcoinlerin de sert değer kayıpları yaşamasına neden oldu. Her ne kadar Terra ve LUNA’dan kaynaklanan sorunlardan dolayı görülen geri çekilmeler duraksamış gibi görünüyor olsa da birçok uzman ve analist, Bitcoin’de kış sezonunun başladığını öne sürüyor. Bitcoin’in uzun bir süredir ATH olarak belirlediği 69 bin dolar seviyesinden çok uzakta fiyatlanıyor olması da bu iddialara dayanak olarak gösteriliyor. Lark Davis de bu konuda benzer fikirlere sahip olsa da Davis ayrıca heyecanlandıran bir öngörüyü de benimsiyor.

  Bitcoin İçin 4 Yıllık Döngü Senaryosu

  Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ünlü analist Lark Davis, kripto para piyasalarında Bitcoin için 2 yıllık bir kış sezonunun kapıda olduğunu sürdü. Davis’e göre içinde bulunduğumuz dönem de dahil olmak üzere Bitcoin, 2 yıl boyunca düşüş eğilimlerinin ve durgun grafiklerin gölgesinde kalacak. Ancak Davis, 2 yılın sonunda Bitcoin’in rekor seviyelere çıkacağını da öngörüyor. Tahminlerini tarihsel verilere dayandıran Lark Davis’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

  “Bitcoin için 4 yıllık döngülerimiz devam ederse, 2 yıllık kış döneminden sonra 2024 yılında yeni bir rekor gelebilir. Umarım bu gerçek olmaz ancak bu senaryoyu dikkate almamız gerekiyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle