Kripto Para

Binance borsasına inceleme başlatıldı!

  Avrupa merkezli regülasyon kurumları, kripto para dünyasının en büyük borsası olan Binance için inceleme başlattıklarını açıkladı. Binance’in hisse token alım satım hizmeti vermeden önce kurallara uyup uymadığına bakılacak…

  Kripto para piyasalarında hareketli bir dönemden geçilirken, basında dikkat çekici haberler yer almaya başladı. Avrupalı regülasyon kurumları, Binance borasının hisse token alım satım hizmetinden önce menkul kıymet kurallarına uygun hareket edip etmediğini araştırıyor. Avrupa regülasyonlarına göre hisse tokenlarının menkul kıymet şeklinde kabul edilmesi durumunda, Binance borsasında yeni bir kriz çıkabilir. 

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre İngiltere regülatörü Financial Conduct Authority (FCA), en büyük kripto para borsası Binance için harekete geçti. FCA, Binance borsasında sunulan hisse tokenlarına uygulanabilecek düzenlemeler hakkında inceleme başlattı. Bu haber kripto para basınında geniş yankı bulurken bazı Binance kullanıcılarını da şimdiden endişelendirdi.

  Binance Hisse Tokenları Mercek Altında

  Yetkililer, Binance kripto para borsasında alınıp satılabilen hisse tokenlarının nakitle sağlanması durumunda menkul kıymet kapsamına alındığını söyledi. Bu durumda regülatör kararına göre, Binance borsasının izahname yayınlama şartı bulunuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan avukatlar, hisse tokenlarının menkul kıymet olmadığına dair Binance web sitesinde net bir açıklama olmamasına vurgu yaptı. 

  Kripto para dünyasında faaliyet gösteren önde gelen hukuk firmalarından Eversheds Sutherland ortaklarından Thomas Tüllmann, başlatılan inceleme hakkında konuştu. Tüllmann’a göre Binance kripto para borsasının yayınladığı bilgilerde tutarsızlık olması dikkat çekiyor ve borsanın derhal izahname yayınlaması gerekiyor.

  Binance Coin (BNB) Kurtarıcı Olabilir 

  Binance borsasından yapılan açıklamada, hisse tokenlarının Münih merkezli yatırım şirketi CM-Equity’nin ürünü olduğu belirtildi. Bu sebeple söz konusu varlıklar Avrupa merkezli regülatörlerin araştırma alanına giriyor. Borsadan yapılan resmi açıklama, hisse tokenlarının diğer kullanıcılara transfer edilemediğini vurguladı. 

  Bu işlemlerde regülatörlerin belirttiği gibi nakit para değil, onun yerine borsanın kendi kripto para birimi kullanıldığına dikkat çekildi. Binance Coin (BNB) kullanımı sebebiyle dev borsanın regülatörlerin zorunlu tuttuğu gibi izahneme yayınlamasının gerekmediği ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle