Ankete göre BTC fiyat beklentisi 100 bin dolar!

  Dünyanın en ünlü muhasebe şirketlerinden biri olan, denetleme ve danışmanlık hizmetleri veren PricewaterhouseCoopers (PwC), hazırladığı bir raporda yaptığı Bitcoin (BTC) anketinin sonuçlarını açıkladı. Birçok fon şirketinin katılımı ile yapılan anketin sonuçlarında Bitcoin için 2021 sonu fiyat tahmini 100 bin dolar olarak ön plana çıktı.

  Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta yaşanan derin düzeltmelerde %30’dan fazla değer kaybı yaşayarak 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu gerileme, piyasada Bitcoin adına yapılan fiyat tahminlerinin çoğu platformda genellikle olumsuz yönde güncellenmesine neden oldu. Ancak 2021 yılının başlarından bu yana birçok önemli isim, Bitcoin’in yıl sonunda 100 bin dolara ulaşacağı tahmininde bulunmuştu. Yapılan anketler, bu fikrin bazı platformlarda geçerliliğini koruduğunu gösterdi.

  3. Yıllık Kripto Yatırım Fonu Raporu Yayınlandı

  Dünyanın en ünlü muhasebe şirketlerinden PricewaterhouseCoopers (PwC), Alternatif Yatırım Yönetim Birliği (AIMA) ve Elwood Varlık Yönetimi ile birlikte hazırladığı 3. Yıllık Kripto Yatırım Fonu Raporu’nu yayınladı. Denetleme ve danışmanlık hizmeti veren dev şirket, raporunda yapmış olduğu Bitcoin anketinin sonuçlarını da paylaştı. Ankete birçok kripto para ve geleneksel serbest yatırım fon şirketi katıldı.

  Anket sonuçlarında, 2021 sonunda Bitcoin için 100 bin dolarlık fiyat beklentisi öne çıktı. Geleneksel fon yöneticileri, regülasyonlardaki engellerin kalkması durumunda, başta BTC olmak üzere kripto para yatırımı yapmayı düşündüklerini ifade etti.

  Kripto Para Serbest Yatırım Fonlarında Değer Artışı

  Raporda kripto para bulunduran serbest yatırım fonlarının 2021 başlarındaki başarısına vurgu yapıldı. Bu kapsamda açık ara en başarılı kripto para olarak Bitcoin gösterildi. Söz konusu rapora göre 2020’de değeri yaklaşık 2 milyar dolar olan şirketlerin yönetimindeki kripto para serbest yatırım fonları, 2021’de 3,8 milyar dolara yükseldi. Ayrıca rapora göre orta derece riskli serbest yatırım fonları da yatırımlarında %128 oranında kazanç sağladı.

  BTC İçin Belirlenen Ortalama Fiyat 100 Bin Dolar

  Söz konusu raporda hem serbest yatırım fonlarında hem de geleneksel fonlarda Bitcoin lider pozisyonda işaret edildi. Rapora göre 2021 sonu için Bitcoin adına belirlenen ortalama fiyat 100 bin dolar olarak öne çıktı. Ankete katılan serbest fon yöneticilerinden yalnızca 1 tanesi, BTC’nin 2021 sonunda 59 bin dolar altında kalacağını düşündüğünü belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle