Kripto Para

Dev şirket özel yatırımcılar için kripto para fonu kurdu!

  Kripto para piyasasında belirsizlik devam ederken Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek haberler gelmeye başladı. Global varlık yönetim firması Victory Capital, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralardan oluşan özel bir fon kurmak için harekete geçti. 

  Yönetimi altında toplamda 157.1 milyar dolar değerinde varlık bulunduran Victory Capital, kripto para sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Nasdaq ve Hashdex ile anlaşma sağladığını duyuran dev şirket, kalifiye yatırımcılar için kripto paralardan oluşan fon kurduğunu açıkladı. Bu gelişme kripto para piyasasına da olumlu yansıdı.

  Kalifiye yatırımcılar için Nasdaq Crypto Index’i (NCI) takip eden özel bir fon kurma planını duyuran Victory Capital, tüm dikkatleri üzerine çekti. Yönetimi altında 157 milyar dolardan fazla varlık bulunan şirketin kuracağı bu fonda popüler kripto para birimlerinin olacağı öğrenildi: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Chainlink, Bitcoin Cash, Uniswap, Stellar Lumens ve Filecoin.

  Nasdaq ve Hasdex ile Ortaklık 

  Özel müşterilerin kripto para birimlerine yatırım yapma imkanı tanıyan bu fon, kripto para basınında geniş yankı buldu. Bitcoin destekçilerinden de olumlu yanıt alan bu hamleye ek olarak Nasdaq’taki Bitcoin ve Ethereum fiyat endekslerinin temel alınacağı diğer özel fonlar da hedeflenecek. Bunlar için trading ve varlık yönetim hizmetini Hasdex sağlayacak. 

  Kripto para fonu hakkında açıklamalarda bulunan VictoryShares Başkanı Mannik Dhillon önemli ifadeler kullandı. Kripto paraların çeşitli varlıkların yer aldığı bir portföy içinde geçerli bir varlık olarak kabul edilebileceğini söyledi.

  Geniş Bir Yatırımcı Kitlesi Hedefleniyor

  VictoryShares Başkanı Mannik Dhillon, şirketin bu fonu kurma planları hakkında yaptığı açıklamasında şunları aktardı: “Yatırımcılar, NCI’yı izleyen bir portföye yatırım yaparak kripto para piyasasına paralel şekilde getiri alabilir. Buna ek olarak yatırımcılar, olgunlaşmaya devam eden bu pazarın içinde birkaç farklı dijital varlığa erişim sağlayabilirler.” Başkan Dhillon ayrıca, kripto para sektöründeki planlarını daha fazla müşteriye ulaştırmak için alternatif yollara başvurabileceklerini söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle