ETH ekosistemi BTC’yi geçti bile – Jeosph Lubin

  Ethereum geliştirme şirketi ConsenSys'in CEO'su Joseph Lubin, ETH hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. Ünlü yönetici, ETH ve BTC rekabetinde çok çarpıcı açıklamalar yaparken Ethereum gelişimini internetin gelişimine benzetti…

  Kripto para basınına açıklamalarda bulunan ConsenSys'in CEO'su Joseph Lubin, BTC ve ETH kıyaslaması yaptı. Ethereum’u “yeni jenarasyon ekonomisi” olarak tanımlayan yönetici, Bitcoin için “dar para sistemi” tanımını yaptı. 

  Ethereum ve Bitcoin rekabetinde ETH’nin şimdiden rakibini geride bırakmış olduğunu söyleyen Lubin şunları aktardı: “Aslında Ethereum ekosistemi Bitcoin’inkini geçti bile… Geliştirici aktivitesi, günlük işlem sayısı, işlem değeri ve token sayısı olarak Bitcoin’i geride bıraktı. Ethereum benim için bir kripto benzini…”

  “ETH Kat Be Kat Geçecektir”

  Her iki kripto para biriminin de kullanım alanlarına değinen Ethereum geliştiricisi, övgü dolu ifadelerine şunları ekledi: “Bitcoin’in de tabii ki çok ciddi kullanım alanları var ama yeni jenerasyon ekonomisi, eski ve dar olanı geçecektir diye düşünüyorum. Kat be kat geçecektir.”

  Mevcut durumda ETH gelişimini internetin gelişim sürecine benzeten uzman, BTC’nin şu ana kadarki görevlerini tamamladığını belirtti: “Ancak Bitcoin şu ana kadarki amacına ulaştı. Bundan sonra yapılacaklar, eski sistemin üzerine eklenecektir ki bu da kolay olamayacaktır. Ben Ethereum’u bu yüzden yeni jenerasyon ekonomiye benzetiyorum. İnternetin gelişimine benzetiyorum.”

  “Bazı Kripto Para Birimleri Ortadan Kalkacak”

  Kripto para piyasasında pek çok projenin kayıtsız menkul kıymet olarak görülebileceğini kabul eden Lubin, önemli itiraflarda bulundu. Ethereum kurucu ortaklarından Lubin regülasyon kurumlarının müdahale etmesi halinde kripto para piyasasında olabilecekleri şu sözlerle özetledi: “Birçok proje tabii ki kayıtsız menkul kıymet olarak görülebilir. Bence regülasyonlar geldiğinde bazıları tabii ortadan kalkacaktır. Ama ben çoğunun bizimle kalacağını düşünüyorum. Ethereum’da çok fazla katılımcı var. Çok fazla ses var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle