Teknik analist BTC için balon dedi ve hedef seviyeyi verdi

  NorthstarBadcharts.com Kurucu Ortağı Patrick Karim, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) geleceğini değerlendirdi. Usta analist BTC için uzun süreli bir yatay seyir beklerken, “Bitcoin lazer gözler, her şey bitti.” ifadelerini kullandı…

  Kripto para piyasasında yükseliş sinyalleri görülürken, yatırımcılar bunun boğa tuzağı olup olmadığını merak ediyor. Bu süreçte analistlerin açıklamaları büyük talep görmeye devam ederken NorthstarBadcharts.com Kurucu Ortağı Patrick Karim’den çarpıcı açıklamalar geldi. Ünlü analist lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yatay bir seyri olabileceğini söyledi.

  Bitcoin fiyatının 10 bin dolar seviyesinde dip yapmasını bekleyen analist Karim şunları aktardı: “Bitcoin muhtemelen 10 bin dolar aralığında dibe vuracak. SPX ya da NASDAQ emtiadan gelen sermaye akışını karşılayana kadar uzun bir süre bu şekilde kalacak. Kesinlikle en az bir ya da iki yıl yatay bir seyir izleyebilir.” Deneyimli analistin BTC ayı piyasasının devam edeceğini söylemesi bazı BTC maksimalistlerinin tepkisini çekti.

  Hisse Senedi Piyasası Yorumu

  ABD Nasdaq hisse senedi piyasası ile korelasyonu olan kripto paraların geleceği merak ediliyor. Teknik analist Patrick Karim, hisse senedi piyasalarında 10 yıllık bir ayı piyasası ile dip seviyelerin görülebileceğini söyledi: “SPX’in enflasyon karşısında gerçekten dibe vurması 2031’i bulabilir, Büyük Buhran’da olanları tekrarlarsak 2031, 2035 veya 2041 bile olabilir. Bu uzun bir süre olabilir ve benim için tüm bu ralliler ayı piyasası rallileridir.” Ünlü analistin düşüş yönlü ifadeleri yatırımcıları tedirgin etmeye yetti. 

  BTC’de 100 Bin Dolar Hedefi Gerçekçi Mi?

  Bazı kripto para analistleri Bitcoin fiyatının 2024 yılına kadar 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını söylüyor. Ancak analist Karim bu ihtimale yüzde 1-5 arasında bir olasılık verdi: “Bunu duyduğumda, bu aşamada tamamen saçmalık. Analistler olasılıklarla oynamıyorlar… En azından bunu bir grafiğe koyun ve bana bunun mümkün olduğuna dair objektif bir kanıt verin.” Tecrübeli teknik analist Bitcoin’in bir balon olduğunu iddia ederken “Bitcoin’in zirvesini yaşadık, lazer gözler falan hepsi bitti.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle