Kripto Para

Bitcoin’de ETF dopingi! Destek tam 10 trilyon dolar!

  FED faiz kararı sonrası gerileyen Bitcoin’e bugün 10 trilyon dolarlık destek geldi! Blackrock tarafından yapılan spot Bitcoin ETF başvurusu sonrası lider kripto para biriminin fiyatında kıpırdanma gerçekleşti.

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ekonomisini şekillendiren faiz kararı Bitcoin’i (BTC) düşürmüştü. ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı ve FED Başkanı Jerome Powell’in faiz kararı ile ilgili açıklamaları ardından 24 bin 700 dolar düzeylerine kadar gerileyen lider kripto para biriminden bugün çok önemli bir gelişme yaşandı! Blackrock spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunurken, bu haberle BTC yükselişe geçti.

  10 Trilyon Dolarlık Blockrock ETF İçin Harekete Geçti!

  Yönetimi altında 10 trilyon dolar bulunan dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi Blackrock, lider kripto para birimine yönelik attığı somut adımla piyasaları hareketlendirdi. Dev şirket kurumsal müşterileri için Bitcoin seçeneğini sunma isteğini geçtiğimiz aylarda dile getirmişti. Spot BTC ETF’si için de planı bulunan Blackrock, 15 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunarak ilk adımı attı!

  Blackrock, spot BTC ETF’si için SEC’in onayını isterken, gözler SEC’in vereceği karara çevrildi. Eğer SEC başvuruya yeşil ışık yakarsa, Wall Street’in en büyükleri Blackrock aracılığı ile Bitcoin’e yatırım yapabilecekler!

  “Bitcoin’e Yatırım Yapmanın Basit Bir Yolunu Amaçlıyor”

  SEC’e spot BTC ETF’si için başvuruda bulunan Blackrock, başvuruda BTC’ye yatırım yapmak için en kestirme yolu amaçladıklarını söyledi. “Hisselerin, Bitcoin’i doğrudan eşten eşe veya başka bir temelde veya bir dijital varlık borsası aracılığıyla edinmek, elde tutmak ve ticaretini yapmak yerine Bitcoin’e yatırıma benzer bir yatırım yapmanın basit bir olunu oluşturması amaçlanmaktadır” notu ile Blackrock niyetini açıkça belirtti.

  SEC şu ana kadar herhangi bir spot BTC ETF’si için onay vermedi. Blackrock öncesinde Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ını bir spot Bitcoin ETF’sine dönüştürme arayışı bile anlaşmazlığa yol açmış ve SEC, bu konuda dava açarak ABD topraklarında böyle bir gelişmeye izin vermemişti.

  Bitcoin Fiyatı Sert Yükseldi

  Blackrock hamlesi lider kripto para birimine yaradı. Haberle birlikte BTC 25 bin doların üzerine yükseldi. Şu anda Bitcoin %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle