Kripto Para

Hotbit borsası hacklendi! Sistem 1 hafta kapatılacak

  Kripto para borsalarında yaşanan siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. Şanghay merkezli Hotbit kripto para borsasından yapılan resmi açıklamada, platformun ciddi bir siber saldırıya uğradığı duyuruldu…

  Kripto para dünyasına olan ilgi giderek artarken, kripto para platformları da siber saldırılar ile karşılaşıyor. Bu saldırılardan biri de Şanghay merkezli kripto para alım ve satım platformu Hotbit’in başına geldi. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada ciddi bir siber saldırı yaşadıklarını ve bu yüzden kripto para borsasından verilen bazı temel hizmetlerde kesinti olduğu ifade edildi. 

  Siber saldırıyı gerçekleştiren kişilerin Hotbit borsasının sıcak cüzdanlarına da erişmeye çalıştığı aktarıldı. Ancak bu girişim, Hotbit platformunun risk kontrol sistemi sayesinde hemen fark edilip durdurulduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ciddi siber saldırıda tehlikenin geçmesinin ardından platformda görev yapan ekipler inceleme çalışmalarına başladı.

  7 Gün Süreyle Kapalı Kalacak

  Hotbit borsasında siber saldırıdan dolayı zarar gören sistemleri, normal işleyişine geri döndürme çalışmaları hız kazandı. Bu sebeple tüm servislerin kapatıldığı ve işlemlerin dondurulduğu ifade edildi. Hotbit kripto para borsası, tüm servislerin yeniden aktif hale getirilmesine kadar geçen sürede en az 7 gün kapalı kalacak. 

  Kripto para borsasını kullanan yatırımcılara da açıklamalar yapan Hotbit ekibi, platformdaki tüm dijital varlıkların güvende olduğu bilgisini paylaştı. Öte yandan borsa, siber saldırı gerçekleştirmeden hemen önce sunucu performansını iyileştirmek için bir sistem bakımına başlandığını duyurmuştu.

  Hotbit Kullanıcılarına Duyuru

  Hotbit kripto para borsası tarafından yayınlanan bildiriye göre platform kullanıcıları bundan sonra hesaplarının güvenlik işlemlerinde değişiklikler yapabilecekler. Başka bir web sitesinde ya da uygulamasında bulunan şifrelerin Hotbit şifresi ile aynı olması durumunda kullanıcılara değişiklik yapmaları tavsiye edildi. 

  Ayrıca Hotbit adına e-posta veya özel mesaj alınması durumunda da bu mesajı yanıtlamadan önce borsanın resmi iletişim kanallarının kullanılması gerektiği belirtildi. Kullanıcılar bakım süresi boyunca kaldıraçlı ETF ürünlerinde yaşayabilecekleri zararları Hotbit borsasından temin edebilecek

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle