BTC düşüşünü bilen analistten yeni tahmin

  Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşü 1 ay öncesinden nokta atışı bilen analist Pentoshi, yeni fiyat tahmini ile dikkatleri üzerine çekti. Başarılı analist, Bitcoin yatırımcıları başta olmak üzere kripto para topluluğunun yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor…

  Uzun bir süredir devam eden konsolidasyon sürecinin ardından lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşlerin peş peşe gelmesi yatırımcılarda endişeye yol açtı. Bir dönemin en büyük Bitcoin destekçilerinden biri olan Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para hakkında açıklamaları büyük tepki çekti

  Musk’ın paylaşımları ve haberleri ile çatırdayan BTC grafikleri, son dönemde spekülatif açıklamaların da hedefi haline geldi. BTC fiyatında ciddi oranda kayıp yaşanmasından sonra ortaya çıkan geri çekilme, piyasanın tek bir adamın sözüyle ne denli etkilendiğini de gözler önüne serdi. 

  Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Sinyalleri

  Deneyimli veya sektöre yeni giren kripto para yatırımcıları, Elon Musk fırtınasının nerede duracağından emin olmamakla birlikte büyük bir panik yaşıyor. Kripto para biriminin satış baskısı her geçen gün artarken yatırımcıları da endişe kapladı. Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşü, Elon Musk etkisinden bağımsız olarak 1 ay öncesinden net biçimde bilen ünlü analist Pentoshi dikkatleri çekti. 

  Popüler analist, lider kripto para biriminin 42 bin dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini söylemişti. Pentoshi son paylaşımında Bitcoin fiyatındaki gerilemede bu seviyelerin çok güçlü bir destek noktası olduğunu ortaya koydu. Bir anda kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken analist, BTC/USD paritesi için bu gerilemenin devamında inanılmaz bir yükseliş bekliyor.

  “BTC Fiyatı Uçuşa Geçecek”

  Bitcoin fiyatında yaşanan bu geri çekilmeyi büyük bir alım fırsatı olarak gören Pentoshi, bu seviyelerden önce 57 bin 500 dolara ardından da 64 bin dolar seviyesine kadar yükseliş bekliyor. Boğa sezonunun henüz bitmediğini yineleyen analist, bu seviyenin kırılmasının ardından 82 bin 500 dolara kadar çıkılacağını öngörüyor. V formasyonunda bir toparlanma beklediğini ifade eden popüler analistin bu açıklamaları, Bitcoin yatırımcılarını umutlandırdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle