Ünlü analist açıkladı: BTC’nin olması gereken fiyatı

  Kripto para yatırımcılarının büyük bir ilgiyle takip ettiği zincir üstü analiz uzmanı Willy Woo, son yorumlarıyla dikkatleri üzerine çekti. BTC piyasasında arz talep dengesizliği olduğunu dile getiren analist, bunun giderilmesi için yeni hedefi belirledi…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında 300 bin dolar yürüyüşünün devam ettiğini söyleyen analist Willy Woo yine dikkatleri üzerine çekti. Mayıs ayında yaşanan sert düşüş sırasında takipçilerinden çok sayıda tepki alan tecrübeli analist, BTC fiyatının şu anda adil değerinde olmadığını düşünüyor.

  Ünlü kripto para analistine göre BTC fiyatının şu anda 53 bin 200 dolar olması gerekiyor. Geçmiş paylaşımlarına değinen ünlü analist, son gönderisinde şunları söyledi: “Bitcoin fiyatı, şu anda piyasada var olan arz/talep dengesizliğini gidermek için 53 bin dolara gitmeli. 50 bin dolar fiyat tahminli arz şokundan bahsettiğim grafiği 15 Temmuz’da paylaşmıştım. O dönem kısa vadeli fiyat gidişatı düşüş yönündeydi.”

  “BTC Fiyatı 53 bin 200 Dolar Olmalı”

  Popüler kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin fiyatındaki değişimleri şu şekilde özetledi: “Ancak temel kurallar kısa vadede işlemez, doğru sürede her zaman fiyat, temel kuralların istediği yere gider. Bugün olması gereken tam fiyat 53 bin 200 dolardır. Standart sapma bandı ise 36.6 bin dolar - 6.8 bin dolar arasında (yüzde 68.5 güven seviyesi)”

  Bu açıklamalar kripto para sektöründe büyük ses getirirken, başka bir zincir üstü analist William Clemente de çarpıcı yorumlar yaptı. Popüler analist, Willy Woo’ya katıldığını belirtirken o dönemdeki paylaşımını hatırlatarak BTC fiyatının 53 bin dolar seviyesinde olması gerektiğini kaydetti. “Bitcoin’in likit olmayan arz oranı bir adım daha yukarı çıktı. Bitcoin ‘arz şoku’nun şu anki seviyesi, fiyatın 53 bin dolar seviyesinde olduğu bölgede…”

  BTC Fiyatında Yükseliş Beklentisi

  Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, kripto para piyasasındaki deneyimlerini şu şekilde özetledi: “Eğer Bitcoin’lerin çoğunluğu likit değilse, bir arz şoku başlar, bu da Bitcoin üzerindeki satış baskısını zayıflatır. Bu durum aynı zamanda, yatırımcıların hodl ettiğinin de göstergesi olabilir ve bir yükseliş işareti verir.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle