Elon Musk son açıklamasında Bitcoin ve doları kıyasladı

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para sektöründe dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Bitcoin ile dolar gibi itibari paralar arasında kıyaslama yapan ünlü milyarderin açıklamaları…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği, sektörün popüler isimlerinden olan Elon Musk, yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Şirketinin 1.5 milyar dolarlık BTC yatırımı hakkında, bu yatırımın kişisel görüşlerini yansıtmadığını vurgulayan ünlü milyarder kıyaslama yaptı. Bitcoin ile itibari paralar arasında yer alan doları karşılaştıran Musk, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Öden gelen kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, katıldığı televizyon yayınında, Tesla şirketinin Bitcoin yatırımı hakkında yorum yaptı. Elon Musk’ın DOGE sevgisini şaşırtıcı bulan CZ, bu sevgiye rağmen Tesla’nın DOGE yerine BTC satın almasına vurgu yaptı. Kripto para topluluğu tarafından da gündeme getirilen bu konuya ünlü milyarderden cevap gecikmedi.

  Bitcoin Yatırımı Kişisel Değil

  Elon Musk, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden CZ’nin bu açıklamalarına dikkat çekici yanıtlar verdi. Ünlü milyarder, “Tesla’nın yaptığı 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı, benim kişisel görüşlerimi doğrudan yansıtmıyor.” dedi. Kurumsal bir şirketin Dogecoin almasının radikal bir adım olacağını düşünen Musk, Bitcoin hakkında şunları ilave etti: “Bitcoin, nakit paradan biraz daha az aptalca bir likidite tercihi ki S&P500’da listelenen bir şirketin Bitcoin alması bile çılgınca.”

  Elon Musk’ın bu açıklamaları kripto para topluluğunda kafaları karıştırdı ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Lider kripto para birimi olan Bitcoin’i nakit paranın biraz daha aptalca versiyonu olarak tanımlayan Elon Musk, bu açıklamasıyla gündeme oturdu.

  Bitcoin’i Saçmalık Olarak Niteledi

  Kendisi asla bir yatırımcı olarak görmediğini belirten Elon Musk, mühendis kimliği ile bu konuya yaklaştığını kaydetti. Elon Musk’ın Bitcoin’i saçma bulduğu açıklamalarında şu ifadeleri kullandığı görüldü: “Bir ‘yatırımcı’ olmadığımı açıklığa kavuşturmak istiyorum. Ben bir mühendisim. Tesla hissesinden başka hissem bile yok. Ama itibari paranın negatif faiz verdiği bu dönemde; ona bir alternatif aramamak aptallık olur. Bitcoin neredeyse itibari para kadar saçma bir şey. Anahtar kelime, ‘neredeyse’.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle