Kripto Para

BTC ağ etkinliği Mayıs 2021’den bu yana zirveyi gördü

  CryptoQuant ekibi, Bitcoin (BTC) ağ etkinliği seviyesinin son dönemdeki yükselişine dikkat çekti. 2021 yılının Mayıs ayından bu yana zirveye tırmanan bu metrik ne anlama geliyor?

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği CryptoQuant, sosyal medyadan paylaşımlarına devam ediyor. Popüler zincir üstü veri platformu CryptoQuant, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili bir paylaşıma imza attı. Analistler, Bitcoin ağ etkinliğini son günlerde hızla yükselmesine dikkat çekerek yeni bir zirve yaptığını duyurdu.

  Ağ Aktivite Endeksi Güncellendi

  CryptoQuant’ın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım kripto para basınında geniş yankı buldu. Ağ Aktivite Endeksi verilerine bakıldığında Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı ve bunun sonucunda ağ etkinliğinin arttığı görüldü. BTC ağ etkinliği, Mayıs 2021 tarihinden bu yana en yüksek seviye olan 345 bin seviyesini gördü. 

  CryptoQuant ekibi, BTC ağ etkinliğinde meydana gelen bu artışın Ordinals popülerliğinden kaynaklandığını vurguladı. Ordinals, NTF benzeri belirteçlerin zincir üzerinde depolanmasına izin veren bir protokol olarak dikkat çekiyor. Yakın zamanda dağıtılan Ordinals popülerliği BTC için bu metriğin değişmesine öncülük etti. 

  CryptoQuant’tan Ağ Etkinliği Paylaşımı 

  Popüler zincir üstü veri platformu CryptoQuant’ın paylaşımında Ordinals vurgusu dikkat çekti. Ordinals, NFT depolamak için IPFS veya Filecoin (FIL) gibi hizmetleri kullanan Ethereum ağındaki NFT’lerin aksine doğrudan zincir üstünü kullanıyor. CryptoQuant paylaşımında ağ seviyesi hakkında şu ifadelere yer verildi: “Bitcoin’in ağ etkinliği son zamanlarda arttı ve şu anda Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyesinde bulunuyor. Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı, ağ etkinliğini artırarak Nisan 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 345 bine yükseldi.”

  Ağ Etkinliğindeki Artış Ne Anlama Geliyor?

  CryptoQuant analistleri, Bitcoin ağ etkinliğindeki bu artışı yorumlarken şu ifadeleri kullandı: “CryptoQuant’ın Ağ Aktivite Endeksi, Bitcoin ağındaki aktivitenin Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. NFT’ler zincir üzerinde depolandığından, Bitcoin ağ etkinliği iki yılın en yüksek seviyelerine çıkıyor. Bu bağlamda Bitcoin blok zincirindeki NFT’ler, ağa daha fazla finansal kullanım durumu getirebilir ve blok alanı için daha fazla talep sağlayabilir. Sonuç olarak bu, madencilerin ücretlerini artıracak ve uzun vadeli sürdürülebilir büyümelerini destekleyecektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle