Kripto Para

Popüler BTC yatırımcısı Kosta Rika’da ölü bulundu

  Kripto para piyasalarının popüler isimlerinden, antivirüs yazılımı McAfee’nin kurucusu John McAfee geçtiğimiz günlerde İspanya’daki hapishane hücresinde ölü bulunmuştu. Kripto dünyasını şok eden bu ölümden sonra bu kez de Bitcoin (BTC) maksimalistliğinin mucidi Mircea Popescu, Kosta Rika’da ölü bulundu.

  Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasalarını şok eden bir ölüm haberi medyaya yansımıştı. Ünlü antivirüs yazılımcısı McAfee’nin kurucusu John McAfee, ABD’ye iade edileceği gün, İspanya’daki hapishane hücresinde ölü bulunmuştu. 2017-2018 yıllarında kripto para piyasalarını manipüle etmekle suçlanan ve vergi kaçırdığı gerekçesi ile tutuklanan John McAfee’nin ölümünde tüm bulguların intiharı işaret ettiği açıklanmıştı. Kripto dünyasını şok eden bu ölümün ardından bir şok edici ölüm haberi daha medyaya yansıdı.

  Tuur Demeester Haberi Duyurdu

  Dünyanın bilinen ilk Bitcoin (BTC) yatırımcılarından ve Bitcoin maksimalistliğinin mucidi olarak tanınan Mircea Popescu, turist olarak gittiği Kosta Rika’da sahilde ölü bulundu. 43 yaşında hayatını kaybeden Popescu’nun ilk bulgulara göre boğularak öldüğü belirtildi. Haberi Twitter üzerinden duyuran, “Bitcoin Reformation” kitabının yazarı BTC yatırımcısı Tuur Demeester, Popescu’nun Hermosa Sahili’nde ölü bulunduğunu aktardı.

  2012’de BTC Odaklı MPEx Platformunu Kurmuştu

  Gelen bilgilere göre Popescu’nun cesedi kıyıya vurduğunda, sağlık ekiplerinin müdahalesi için çok geçti. Müdahale edilene kadar çoktan ölmüş olduğu tespit edilen Mircea Popescu, 2012 yılındayken ilk kez Bitcoin ile ilgili yazılarını yayınlamıştı. Popescu, yayınlandığı yazılarının ardından yine 2012 yılında, Nisan ayında Bitcoin odaklı alım-satım platformu MPEx’i kurmuştu. Platform o dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından da soruşturulmuştu.

  Tarihte 1 Milyon BTC’si Olan Tek Kişi Olduğu İddia Ediliyordu

  Mircea Popescu ayrıca 2014 yılında OpenBSD projesinin de tüm borçlarını kapatıp projenin hayatına devam etmesini sağlamıştı. Öte yandan Popescu için bir de kripto para toplulukları tarafından sıkça dile getirilen bir iddia bulunuyordu. İddialara göre Popescu, tarihte 1 milyon Bitcoin’i bulunan tek kişiydi.

  Popescu’nun Bitcoin serveti olduğu iddiaları sıkça dile getiriliyordu ve buna inanan çok fazla insan vardı ancak Popescu’nun cüzdanı ise anonimdi. Hatta ünlü BTC yatırımcısının, doğal nedenlerden değil, bu servetinden dolayı öldürülmüş olabileceği şüpheleri de gündemde.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle