Kripto Para

Balinalar yüklü miktarda LDO coini borsaya taşıdı!

  Altcoin piyasasının son dönemde dikkat çeken varlıklarından LDO coin verilerinde hareketlilik arttı. LDO balinaları, yüklü miktarda coini Binance borsasına taşıyınca satış baskısı arttı…

  Merkeziyetsiz finans dünyasının en önemli protokollerinden biri olan Lido DAO (LDO) yatırımcısını tedirgin eden bir gelişme yaşandı. Önde gelen DeFi protokolünde balinalar yüklü miktarda LDO coin transfer etti. Binance borsasına taşınan bu coinlerin satılacağına ilişkin spekülasyonlar arttı. 

  Merkeziyetsiz borsalardan sonra en fazla likidite bulunduran projeler, likit staking protokolleri oldu. Bazı analistler Ethereum ağında heyecanla beklenen Şanghay yükseltmesinin likit staking protokollerine olan talebi arttıracağını düşünüyor. Bu süreçte en büyük likit staking protokollerinden biri olan LDO coin fiyatını etkileyebilecek bir gelişme yaşandı. 

  Likit Staking Lideri LDO Coin

  LDO, likit staking protokollerinde kilitli olan varlıkların yüzde 75’ini elinde bulunduruyor ve bu sektörün lideri olarak tanımlanıyor. Likit staking protokollerine olan ilginin artmasıyla birlikte LDO coin piyasa değeri de hızlı yükselmişti. Yılbaşından bu yana en başarılı likit staking protokolü olarak görülen LDO coin verilerinde kritik bir gelişme yaşandı. 

  Zincir içi verilere göre LDO balinası Dragonfly Capital, Binance borsasına 3.6 milyon LDO transfer etti. Dev borsaya taşınan bu LDO coinlerin satılacağına dair baskı artarken, piyasada hareketlilik yaşandı. Balinanın Binance borsasına taşıdığı LDO coin değeri güncel piyasa koşullarına göre 10.44 milyon dolar ediyor. 

  Dragonfly Capital Satış Yapacak Mı?

  Dragonfly Capital’in olduğu bilinen 3 cüzdanda toplamda 21.65 milyon LDO bulunuyor. Bunların değeri ise güncel koşullarda 63 milyon dolar yapıyor. 2023 yılında iyi performans gösteren LDO coin için tehlike çanları çalmaya başladı. Yatırım şirketinin LDO coinleri sırasıyla 0.75 dolar, 2.43 dolar ve 1.52 dolar seviyelerinden toplamıştı.

  Binance borsasına gönderilen LDO coinlerin satılıp satılmayacağına dair henüz net bir işaret görülmedi. Ancak son dönemde epey talep gören ve değeri artan LDO coin 2.92 dolarlık seviyelere kadar ulaştı. Dragonfly Capital’in taşıdığı LDO coinleri satması halinde iyi bir kazanç elde edeceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle