Twitter, Bitcoin yatırımı yapabilir

  Dünyanın en ünlü sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter'ın, Bitcoin yatırımı yapan son şirket olabileceği konuşuluyor. Şirketin CFO'su da bunun olabileceğini ifade ediyor. 

  Twitter'ın Finans Direktörü olarak görev yapan Ned Segal, sosyal medya devinin, yatırımlarına Bitcoin eklemek için çalışmalarına ağırlık verdiğini ifade etti.  Segal açıklamanın devamında, maaşlarını BTC ile almak isteyen çalışanları olur ise bunun için seçenekleri araştırdıklarını da ifade etti. 

  Twitter, Bitcoin Alacak mı?

  Tesla'nın 1.5 milyar dolarlık yatırımı, birçok şeyi değiştirmiş gibi görünüyor. Her geçen gün daha fazla kurum ile ilgili BTC yatırımı yapacaklarına dair dedikodu çıkıyor. Apple ve Twitter gibi kuruluşlar bu söylentilerini içerisinde yer alıyor. 

  CNBC'nin Squawk Box programında söz alan Ned Segal, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Twitter CFO'su, Twitter'ın Bitcoin ile ilgili yatırımları, merakla takip ettiğini ifade etti. Bunu Tesla'nın yatırımından önce de yaptıklarını ifade eden Segal, konunun Tesla ile bir ilgisi bulunmadığını belirtti. 

  Segal, Twitter'ın Bitcoin satın alma konusunda araştırmalarına devam ettiğini, ancak bazı şartların da oluşması halinde böyle bir yatırıma kalkışacaklarını söyledi. 

  "Bilançomuz dikkate alındığında, insanlara yapabileceğimiz ödeme şekline bağlı olarak, Bitcoin yatırımı ile ilgili bir karar alabiliriz.  Çalışanlarımız BTC ile bir ödeme talep edecek olurlar ise, bunu nasıl yapacağımızı ve ne kadar Bitcoin'imizin bulunması gerektiğine dair birçok plan ortaya koyduk."

  Twitter, bu fikre sıcak bakıyor gibi görünüyor. Ancak Segal hala bu konuda somut bir adım atılmadığının altını çiziyor.

  Jack Dorsey Ne Düşünüyor?

  Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey'in, bu konuya nasıl yaklaştığı büyük bir merak konusu. Zira Dorsey, en ünlü Bitcoin savunucularından bir tanesi olarak biliniyor. Twitter biyografisinde "Bitcoin" yer alan Dorsey'in başında bulunduğu Twitter'ın da böyle bir hamle yapması hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. Zira Dorsey'in Square şirketi de yaz mevsiminde 50 milyon dolarlık Bitcoin aldıklarını duyurmuştu. 

  Jack Dorsey, geçtiğimiz yıldan beri, Twitter biyografisinde "#Bitcoin" bulundurmayı sürdürüyor. Dorsey, eski ABD başkanı Donald Trump'ın hesabının silinmesini de savunmuş, bunu yaparken de Bitcoin övmeyi ihmal etmemişti. 

  Geçtiğimiz haftalarda da bir Bitcoin node'u çalıştırdığını duyuran Dorsey, BTC ile ilgili girişimlerini sürüdürüyor. Bu nedenle Twitter'ın, önümüzdeki günler içerisinde bir Bitcoin yatırımı gerçekleştirmesi, oldukça olağan bir durum gibi görünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle