Mdex (MDX) fiyatı bir haftada 3 kat artarak dikkat çekti

  Altcoin piyasasında hareketli saatler yaşanırken, bazı kripto para birimlerinde rekor seviyede getiri olduğu görüldü. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Mdex (MDX) fiyatı 3 katına çıktı…

  Haftalık grafiği incelenen Mdex (MDX) fiyatının yüzde 186 oranında değer kazanması dikkatlerden kaçmadı. Altcoin yatırımcılarının uzun zamandır piyasada patlama yapabilecek coinleri araştırdıkları bu dönemde, Mdex (MDX) yüksek kazanç ve getirisi ile yatırımcılarını sevindirdi. Kripto para borsalarından gelen veriler itibarıyla tüm altcoin piyasasında düşüş görülürken rekor seviyede yükseliş yaşadı.

  Mdex (MDX) Yatırımcısını Sevindiriyor

  Mdex (MDX) token, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir ATH gördü. Son iki hafta içinde yüzde 239 oranında artış gösteren Mdex (MDX) kripto para birimi, yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bu hafta altcoin piyasasında MDX tokenın piyasa değeri 1.2 milyar dolar seviyesine ulaştı. Kripto para bu gelişmeyle birlikte piyasa değeri bakımından en değerli kripto paralar arasında 63. basamağa kadar çıkmayı başardı.

  Çin merkezli bir merkeziyetsiz borsa olan Mdex (MDX), otomatik piyasa yapıcı (AMM) algoritması ile çalışıyor. Kripto para borsaları arasında Huobi Eco Chain ve Ethereum temelli bir DEX modeli kullanan Mdex, geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasıyla da adından söz ettirmeyi başarıyor. Mdex; Ethereum ekosisteminin sunduğu verimlilik ve çeşitlilikten yararlanırken Huobi Eco Chain’in düşük işlem ücretlerinden faydalanıyor.

  Mdex (MDX) İnceleme

  Merkeziyetsiz borsa, dual mining özelliği sayesinde iki tokenın madenciliğinin aynı anda yapılmasını sağlamasıyla tercih ediliyor. Mdex; DEX, IMO/ICO ve DAO bileşenlerini Huobi Eco Chain ve Ethereum üzerinde birleştirerek yeni bir platform yaratmak istiyor. Bu platform sayesinde daha güvenli bir ekosistem yaratılması ve getiri oranının yükseltilmesi amaçlanıyor.

  Merkeziyetsiz kripto para borsaları arasında yer alan Mdex ekosisteminin tokenı MDX, ağ içi finansal operasyonlarda kullanıldığı gibi platformda ödül olarak da veriliyor. Ayrıca borsa kullanıcılarının oy verme gibi topluluk temelli işlemlerde de MDX token kullanılabiliyor. Güncel verilere bakıldığında MDX’in toplam arzı 1 milyar olarak belirtilirken bu arzın %10’u Mdex geliştiricileri için ayrıldığı ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle