Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlik, altcoin fiyatlarına da yansıdı. 17 Haziran Perşembe gününde kripto para basınına yansıyan gelişmeler BTC fiyatında beklenen yükseliş hareketi için yeterli olmadı. Altcoin piyasasında da hareketli bir dönemden geçilirken bazı projelerde yükselişler görülmesi yatırımcıları sevindirdi.

  Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünya Bankası, El Salvador'un Bitcoin'i yasal para birimi olarak kullanma konusundaki yardım talebini reddetti. Bitcoin'i yasal para birimi olarak kullanmaya geçiş sürecine yardım isteyen El Salvador hükümetine bu konuda yardım verilmeyeceği açıklandı. 

  Blockchain verileri, Bitcoin balinalarının son birkaç ayda BTC satın almaya devam ettiğini gözler önüne serdi. BTC balinalarının bir aydan daha kısa bir sürede 100 bin civarında BTC satın almaları ve böylelikle dolaşımdaki arzın neredeyse yarısına sahip olmaları dikkat çekti. Öte andan Tim Draper, Bitcoin’in 2022’nin sonuna kadar 250 bin dolardan işlem göreceğini ve birçok şirketin bunu bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini söyledi.

  The Journal of Financial Planning ve The Financial Planning Association tarafından yapılan anket, finans danışmanlarının müşterilerine kripto para yatırımları yapma tavsiyesinde bulunduklarını açıkladı. Ankete göre yatırım uzmanları, geçen yıla oranda daha çok kripto para yatırım tavsiyesi vermeye başladı.

  Santiment’in yeni araştırmasına göre; kripto türev borsası BitMEX’in trader’ları büyük miktarlarda Bitcoin short’lamaya (düşüşüne oynamaya) devam ediyor. Deneyimli analistler, buna rağmen Bitcoin fonlama oranının düşüş tutulması sebebiyle BTC fiyatında yükseliş yaşanabileceğini açıkladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para basınında yer alan bu gelişmeler ile birlikte borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 0.20 oranında gerilemeyle 38.769 dolardan fiyatlanıyor. Lider altcoin Ethereum fiyatında yüzde 1.20 oranında düşüş görülüyor. Popüler altcoin projelerinden Binance Coin (BNB) ve XRP fiyatındaki yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü. Cardano ve Dogecoin fiyatındaki belirsizlik devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle