Kripto Para

VeBitcoin CEO’su aylık gelirini açıkladı: 1.5 milyon TL

  Türkiye kripto para dünyasında çok hareketli bir dönemden geçilirken ortaya şaşkınlık yaratan gelişmeler çıkmaya başladı. Gözaltına alınan VeBitcoin CEO’su İlker Baş, aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu beyan etti…

  Özellikle Thodex kripto para borsasının yarattığı mağduriyetlerin ardından Türkiye’deki yerel kripto para borsaları gündem maddesi haline geldi. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in yurt dışına çıkmasıyla ve hakkında kırmızı bültenle arama emri çıkarılmasıyla başlayan süreçte diğer kripto para borsaları gündeme geldi. 

  VeBitcoin kripto para borsası da yerli kripto para yatırımcılarından tepki çeken bir adıma imza attı. Bir süredir kullanıcılarının para çekme taleplerine yanıt vermeyen VeBitcoin platformu, son olarak bütün işlemleri durduğunu açıklayan bir bildiri yayınladı. Bunun üzerine harekete geçen MASAK yetkilileri, VeBitcoin kripto para borsasının tüm varlıklarına ve hesaplarına el koyduğunu açıkladı.

  VeBitcoin CEO’su Gözaltına Alındı

  MASAK tarafından el koyulan borsa hesaplarının yanı sıra VeBitcoin CEO’su İlker Baş da emniyet güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. Hakkında soruşturma başlatılan VeBitcoin CEO’su Baş, gözaltında verdiği ifadelerinde aylık gelirini açıkladı. Yerli kripto para borsasının başındaki isim aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu söyledi

  Ulusal basında da yer alan bu ifadeler, büyük şaşkınlık yarattı. VeBitcoin şirketinin detayları hakkında önemli bilgiler veren İlker Baş şunları aktardı: “Site faaliyet alanı ve işleyişi bu şekilde devam ediyor. Aylık gelirimden 15 bin lirayı aile ihtiyaçlarım için, kalanının yine şirket için kullanmaktaydım.”

  Aylık Geliri 1.5 Milyon Lira

  VeBitcoin CEO’su İlker Baş, emniyetteki sorgusunda şunları aktardı: “Söz konusu şirketimin haricinde başka herhangi bir gelir kaynağım bulunmamaktadır. Şirketimde 90 binin üzerinde kayıtlı kullanıcı bulunuyor. Şirketin işlem hacmi aylık ortalama 600 milyon ile 800 milyon lira arasında değişmekte olup bunun binde 2’sini komisyon olarak alıyorum. Eşimin herhangi bir geliri bulunmuyor.”

  Daha önceden borsadan 200 milyon dolarlık kripto paranın çalındığını ifade eden Baş, bu yüzden borsadaki para çekme işlemlerine yanıt veremediklerini vurguladı. Thodex olayı sonrası tüm kullanıcıların kripto paralarını çekmek istemesi sebebiyle faaliyetleri sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle