Bloomberg analistleri BTC için hedef fiyatı açıkladı!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 29 bin dolarlık bölgeden yükselerek 30 bin dolar üzerinde ciddi bir toparlama sergiledi. Bu toparlanma ile daha aktif hale gelen boğaların ardından Bloomberg analistleri BTC’deki son durumu değerlendirdi ve BTC için fiyat hedefi paylaştı.

  Bitcoin (BTC) 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gerileme, BTC’nin rekor seviyesi baz alındığında %50’den fazla bir geri çekilmeyi işaret ediyor. Bu tarihten sonra düşüş eğiliminden bir türlü çıkamayan BTC, önce 35 bin dolar seviyesinin etrafında, ardından 30 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı. Ancak geçtiğimiz hafta BTC, 29 bin dolar seviyesinde bir yükseliş başlattı ve 30 bin dolar üzerinde hızlı bir toparlanma gösterdi. Bu da boğaların aha aktif hale gelmesini sağladı.

  Bloomberg Analistlerinin BTC Fiyat Hedefi

  Bitcoin’deki, çeşitli faktörlere bağlı olarak yaşanan bu toparlanma hareketliliği sonrasında analistler BTC fiyatı ile ilgili fikirlerini dile getirmeye başladı. Gelen toparlanma ile 36 bin dolar üzerine yükselen BTC, Bitstamp borsasında neredeyse iki aydır görülmemiş olan 39 bin 800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bloomberg analistleri de bu seviyenin, daha önce belirttikleri 44 bin dolar seviyesinin teyidi olduğunu dile getirdi.

  Analistlerin BTC İçin İşaret Ettiği Dirençler

  Bloomberg analistlerine göre BTC’nin Bitstamp borsasında 39 bin 800 dolara kadar yükselmiş olması, 44 bin dolar seviyesi için klasik ikili dip modelini işaret etti. Bloomberg analistlerine göre BTC bu aşamadan sonra 44 bin dolara doğru hareket edebilir ancak analistler BTC’yi bu olası yükseliş serüveninde güçlü dirençlerin karşılayacağını da ifade etti. Analistlere göre BTC bu olası yükselişte 41 bin ve 42 bin dolar seviyelerinde ciddi bir dirençle karşı karşıya kalabilir.

  BTC ve 42 Bin Dolar Seviyesi

  BTC’nin 55 bin dolar seviyesinden Mayıs ayında başladığı düşüşünde analistler 42 bin dolar seviyesinin önemli bir destek noktası olduğunu ifade etmişti. Şimdi ise Bloomberg analistleri bu seviyenin olası yükselişte güçlü bir dirence dönüşebileceğini ifade ediyor. BTC’deki bu toparlanmada en büyük payın ise Amazon’un BTC ödemelerini kabul edeceği iddialarının olduğu tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle