Kripto Para

Elon Musk DOGE haberini doğruladı, fiyat fırladı!

  2021 yılına durgun başlayan ve yılın ilk aylarında çok ciddi değer artışlarıyla karşılaşan Dogecoin (DOGE) bu süreçte en büyük destekçisi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın bir kez daha tam desteğini aldı. Elon Musk, CEO’su olduğu Tesla’nın, Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu.

  Dogecoin (DOGE), 2021 yılına girilirken geniş kitleler tarafından bilinen bir kripto varlık değildi. Ancak daha sonra WallStreetBets oluşumunun gündeme getirmesi ile birlikte piyasalarda ve sosyal medyada bir Dogecoin akımı başladı. Bu akımın en büyük destekçilerinden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da sık sık Dogecoin ile ilgili esprili paylaşımlarda bulunarak, DOGE’un çok ciddi değer artışları yaşamasında en büyük pay sahiplerinden biri oldu. Elon Musk, bu kez de Tesla’nın Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu.

  Elon Musk, Dogecoin ile Ödeme Haberini Doğruladı

  Günün erken saatlerinde Twitter’da “Tree of Alpha” ismi ile bilinen bir yazılım mühendisi, Tesla’nın kaynak kodunu analiz ederek çeşitli paylaşımlarda bulunmuştu. Tree of Alpha, analizlerinden yola çıkarak Tesla şirketinin yaklaşık 3 gündür Dogecoin ile ödeme testleri gerçekleştirdiğini dile getirmişti. Yazılım mühendisinin söz konusu paylaşımları sosyal medyada ve kripto para toplulukları arasında hızla yayıldı ve gündem Dogecoin ile çalkalanmaya başladı. Tree of Alpha’nın paylaşımlarından kısa bir süre sonra da Elon Musk bu haberi doğruladı.

  Elon Musk’ın Duyurusu ile Dogecoin Fırladı

  Tesla’nın Dogecoin ile ödemeleri kabul etmeye başlayacağına ilişkin konuya bir açıklık getiren Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda bu haberleri doğruladı. Elon Musk, Tesla ürünlerinde Dogecoin’in artık geçerli olacağını söyledi ve paylaşımında “Dogecoin ile Tesla ürünü satın alınabilir” sözlerine yer verdi. Elon Musk’ın söz konusu paylaşımı yapmasından kısa bir süre sonra Dogecoin %20’den fazla değer kazancı yaşadı.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Daha Önce Benzer Adım BTC İçin Atılmıştı

  2021 yılının Mart ayında Elon Musk, benzer bir şekilde Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul edeceğini duyurmuştu. Ancak Musk, bu duyurudan 1,5 ay sonra Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya aldığını, bunun sebebinin de Bitcoin üretiminde kullanılan enerjinin yol açtığı çevre kirliliği olduğunu söylemişti. Elon Musk’ın, BTC’nin çevre kirliliğine yol açtığına ilişkin başlattığı FUD’un ardından Çin’den yasaklama haberleri de gelince Mayıs ayında Bitcoin sert değer kayıpları yaşamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle