Kripto Para

Hafta düşüşle açıldı! BTC soluğu 45 bin dolarda aldı

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve beraberinde genel anlamda kripto para piyasaları yeni haftaya gözle görülür net düşüşlerle başladı. BTC hafta açılışında 45 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak analistler, Eylül ayında bu tür düşüşlerin yaşanabileceğini söylemişti.

  Bitcoin (BTC), çöküş yaşanan Mayıs ayı sonrasında Haziran ayını da düşüş eğiliminde geçirdi. Ardından Temmuz ayı genelinde de düşüş genelinde ilerleyen BTC, Temmuz sonlarında toparlanmaya başladı. Ağustos ayına güçlü giriş yapan BTC, bu süreçte fiyat hareketlilikleri ile genel anlamda kripto para piyasalarını da benzer şekilde etkiledi. Nispeten verimli geçen Ağustos ayından sonra Eylül ayı daha güçlü başladı. Ancak 7 Eylül tarihinde gelen düşüş sonrası Bitcoin, toparlanma konusunda daha çok zorlanmaya başladı. Nihayetinde yeni hafta açılışında BTC 45 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

  BTC Yüzde 4,6 Değer Kaybetti

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC 7 Eylül tarihinde, akşam saatlerinde 52 bin dolardan 42 bin dolar bandına kadar gerilemiş ve ardından 45 bin dolara kadar yükselerek toparlanmıştı. Bu toparlanma sonrası gelen yükselişlerle yeniden yatırımcıları umutlandıran BTC, Pazartesi günü erken saatlerde 45 bin dolar sınırına kadar geriledi. Daha sonra BTC 45 bin 600 dolar seviyesine yeniden yükselmiş olsa da 19-20 Eylül sabah saatlerini kapsayan 24 saatlik süreçte BTC %4,6 oranında değer kaybı yaşamış oldu. Bu geri çekilmeden önce BT 48 bin 500 dolar seviyesinin üzerine kadar çıkmıştı.

  45 Bin Desteği Önemli Ancak BTC Hala Tehlikeli Bölgede

  Bitcoin, yeni hafta açılışındaki düşüşünde 48 bin dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında net bir kırılma yaşayarak bu gerilemeyi yaşadı. Analistler, Eylül ayı boyunca bu tür geri çekilmelerin görülebileceğini ifade etmişti. Bu nedenle panikten çok, piyasada BTC’nin seyrini takip etme eğilimi bulunuyor. Ancak analistler, BTC için 45 bin dolardaki desteğin önemli olduğunu belirtip, yine de BTC’nin hala tehlikeli seviyelerde olduğunu ifade ediyor.

  Altcoinler de Düşüş Eğilimine Dahil Oldu

  BTC’nin hafta açılışındaki düşüşü, altcoin piyasasına da benzer şekilde yansıdı. 19-20 Eylül sabah saatlerini kapsayan 24 saatlik süreçte Ethereum (ETH) da %6 oranında değer kaybı yaşadı. Bu süreçte en çok değer kaybı yaşayan kripto para ise CoinMarketCap verilerine göre %95’lik değer kaybıyla Lucky1Token (L1) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle