Trabzonspor Fan (TRA) Token Nedir? TRA Coin Nasıl Alınır?

  2020 ve 2021 yıllarında spor sektörü ile kripto para dünyasını birleştiren taraftar tokenler büyük popülerlik kazandı. Türkiye’de de pek çok spor kulübü taraftar token çıkararak kripto para piyasasına adımını attı. Bunlardan biri olan Trabzonspor Fan (TRA) Token nedir, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarına bu yazımızda yer vereceğiz.

  Trabzonspor Fan (TRA) Token Nedir?

  Dünya genelinde pek çok spor kulübü ile ortaklık anlaşması imzalayan Socios.com, Trabzonspor ile işbirliği yaparak Trabzonspor Fan (TRA) Token çıkardı. 22 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülen TRA token, Ethereum blok zincirinde bir side chain olarak çalışan kripto paradır. Bir hizmet tokeni olan TRA, yerli kripto para borsalarında da işlem görmektedir. Pek çok taraftar tokeninde olduğu gibi Trabzonspor Fan (TRA) Token de yatırımcılarına ve kulüp taraftarlarına bazı avantajlar sunan taraftar projesidir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Türk spor camiası ve kripto para sektöründe büyük ses getiren Trabzonspor ve Socios.com ortaklığı Trabzonspor Fan (TRA) Tokeni piyasaya sürmüştür. Bu projenin temel amacı, Trabzonspor ile taraftarlar arasındaki etkileşimi artırmaktır. Taraftarlar, TRA token satın aldıkları zaman kulüp kararları üzerinde söz sahibi olabilme imkanına ulaşmaktadır. Kulübün sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanabilen TRA token kullanıcıları, bu yolla takımlarına verdikleri desteği de kripto para yatırımı olarak da sürdürmektedir. Detaylı bilgileri https://explorer.chiliz.com adresinden takip edebilirsiniz.

  TRA Token Yorum

  Pek çok kullanıcı Trabzonspor Fan (TRA) Token hakkında madencilik yapılıp yapılmadığını merak etmektedir. Taraftar tokeni olarak piyasaya sürülen TRA, madenciliği yapılan bir kripto para türü değildir. Ancak “artırılmış gerçeklik” ile token avı yapılarak elde edilebilmektedir. Trabzonspor Fan (TRA) Token yorumlarına bakıldığında kripto para uzmanları, sportif başarılara endeksli bir taraftar tokeni olan TRA’nın pozitif yönde bir gelişim gösterdiğini belirtmektedir. 

  Trabzonspor Fan (TRA) Token Geleceği

  Analistler Trabzonspor Fan (TRA) Token hakkında yaptıkları fiyat tahminlerinde orta ve uzun vadeli hedefleri yukarı yönlü gösteriyor. Kısa vadede oluşan bayrak formasyonu takip edilirken kulübün başarılarına endeksli TRA tokenin özellikle sportif başarılarla birlikte yükselişe geçmesi beklenmektedir. Spor müsabakalarının ve futbol sezonunun başlamasıyla birlikte olumlu transferlerin gelmesi Trabzonspor Fan (TRA) Token fiyatını daha yüksek seviyelere taşıyabileceği düşünülmektedir. 

  Trabzonspor Fan (TRA) Token Fiyatı

  Yerli kripto para yatırımcılarının ve özellikle Trabzonspor taraftarlarının yoğun ilgisini çeken Trabzonspor Fan (TRA) Token 23 Aralık 2020 tarihinde en düşük seviyesine geriledi. TRA token, tüm zamanların en yüksek fiyatına da 28 Aralık 2020 tarihinde 8.37 dolar ile ulaştı. Kripto para piyasasının genelinde görülen yükseliş hareketlerinden etkilenen TRA token fiyatının pozitif yönde seyretmesi bekleniyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 TRA fiyatı %trabzonspor-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %trabzonspor-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, TRA fiyatı 24 saatte %trabzonspor-fan-token+yuzde%.

  Trabzonspor Fan (TRA) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  Trabzonspor Fan (TRA) Token satın almak isteyen yerli kripto para yatırımcıları, bu taraftar tokeni listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. TRA token listeleyen popüler kripto para borsaları arasında Paribu da yer almaktadır:

  • 1. Adım: Öncelikle TRA Token listeleyen Paribu gibi yerli kripto para borsalarının web sayfalarına girin.
  • 2. Adım: Borsa üzerinden ücretsiz hesap oluşturma bağlantısına tıklayın.
  • 3. Adım: Üyelik işlemleri sırasında KYC bilgileri de dahil sizden talep edilen kişisel bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde kayıt formuna yazarak işlemi tamamlayın.
  • 4. Adım: Üyeliğiniz onaylandıktan sonra borsadaki cüzdanınıza TL paritesi üzerinden para yatırma işlemlerini gerçekleştirin. 
  • 5. Adım: Hesabınızda bakiyenizi gördükten sonra borsanın kripto para satın alma bağlantısı üzerinden TRA token satın alma emri verebilirsiniz. 
  • 6. Adım: Satın aldığınız TRA tokenleri isterseniz borsadaki sanal cüzdanda isterseniz borsadan çekerek soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Trabzonspor Fan (TRA) Token avantajları şunlardır:

  • Taraftar ile Trabzonspor kulübü arasındaki iletişimi güçlendiren ve taraftarlara aidiyet duygusu aşılayan bir kripto para birimidir. 
  • Kulübe destek olmak isteyenler için alternatiftir.
  • Kulübün alacağı kararlar üzerinde oy kullanma ve görüş belirtme hakkını tanır. 
  • Spor müsabakaları ve çeşitli etkinliklere katılım fırsatı ve imzalı kulüp ürünleri kazanma imkanı sunar.
  • Teknik direktör, futbolcular ve diğer kulüp çalışanlarıyla tanışma fırsatı verir.
  • Sportif başarılara endeksli bir kripto varlık olduğu için yükseliş hedefini taşır. 
  • TRA kullanıcıları VIP maç biletleri, stadyum turu, imzalı forma gibi avantajlar elde edebilir.

  Dezavantajları Neler?

  • Yüksek volatilite: Trabzonspor Fan (TRA) Token de diğer taraftar tokenleri gibi bir kripto para türüdür. Kripto paralar yüksek volatilite problemlerine sahip olduğu için fiyatları çeşitli spekülasyonlarla çok fazla yükselip kısa sürede değer kaybedebilir. 
  • Siber saldırı riski: Kripto para borsalarında veya sanal cüzdan hizmeti veren platformlarda tutulan varlıklar asla yüzde 100 güvende değildir. Soğuk cüzdana çekilmeyen kripto paralar için her zaman çalınma ihtimali vardır. 

  Sonuç

  Türkiye’nin önde gelen futbol kulüplerinden ve geniş bir taraftar kitlesine sahip Trabzonspor kulübünün resmi kripto para birimi Trabzonspor Fan (TRA) Tokendir. Piyasaya sürüldüğünden bu yana inişli çıkışlı bir grafik çizen TRA token, taraftarlara çeşitli ayrıcalıklar sunarken sportif başarılara odaklı bir performans göstermektedir. Trabzonspor'un başarısı oranında yükseliş kaydeden token’ın geleceği yine kulübün geleceğine bağlı görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle