Kripto Para

Altcoin piyasası 1 gecede çökecek! – Peter Schiff

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeni haftada sert düşüşler yaşaması, Bitcoin karşıtı isimleri yeniden harekete geçirdi. BTC karşıtlığı ile tanınan milyarder yatırımcı Peter Schiff, son düşüşlerle birlikte bu kez hem BTC’yi hem de altcoinleri hedef aldı. Schiff, altcoinlerin çökeceğini düşünüyor.

  Bitcoin (BTC) Aralık 2020’de ciddi yükselmelerle 20 bin dolar bandını kırıp geçtikten sonra büyük ralliyi de başlatmış oldu. BTC bu rallisinde 14 Nisan tarihinde 64 bin 890 dolar seviyesine kadar yükseldi. BTC’deki yükselişle birlikte, neredeyse tüm altcoinler de benzer şekilde rekor seviyelere ulaştı. Ancak bu süreç, sadece ve tamamen yükselişlerle geçmedi. Bitcoin ve genel olarak kripto para birimleri, bu ralli sırasında da volatil yapıda olduklarını gösterdi. Volatilitenin görüldüğü zamanlarda ise BTC ve kripto para karşıtları sahneye çıktı ve düşüş senaryolarını dillendirmeye başladı.

  BTC Karşıtı CEO, 24 Saat İçinde Çöküş Yaşanacağını Düşünüyor

  Ne zaman ki BTC’de ya da piyasa genelinde bir düşüş hareketliliği kendisini gösterse, kripto para karşıtları genellikle felaket senaryolarıyla fiyat yorumlarını dile getirmeye başlıyor. Bunun net örneklerinden birini, piyasadaki son düşüşlerle birlikte ünlü milyarder yatırımcı ve BTC karşıtı Peter Schiff gösterdi. Schiff, piyasadaki mevcut düşüş trendini değerlendirdi ve 21 Eylül tarihinde yaptığı Twitter paylaşımlarında, piyasada 24 saat içinde ciddi çöküşler yaşanacağını iddia etti.

  Schiff’e Göre Olası Çöküş 1 Gecede Gerçekleşecek

  Fikirlerini Twitter üzerinden dile getiren Peter Schiff’e göre son düşüşler sonrasında, kısa vadede altcoinler patlayacak. ShiffGold CEO’su Peter Schiff, mevcut piyasada satış baskılarının hakim olduğunu ve bu baskıların artacağını iddia etti. Schiff’e göre bu satış baskıları, altcoinlerdeki değer kayıplarını daha derin hale getirecek. Hatta Schiff’e göre, altcoin piyasasındaki bu olası çöküş, tıpkı Mayıs ayı ortasında olduğu gibi yine 1 gecede olacak.

  Uzmanlar Evergrande Şirketine Odaklanmış Durumda

  Analistler ve uzmanlar, son dönemde gelen düşüşlerin arkasında Çin merkezli deva gayrimenkul şirketi Evergrande’nin olası iflas haberinin yaydığı paniğin olduğunu düşünüyor. Evergrande’den gelecek haberlerin, bu nedenle de piyasada etkili olması bekleniyor. Ancak Peter Schiff için durum oldukça net gibi görünüyor. Schiff, bu konudaki fikirlerini “Bitcoin’in yapacağı tek şey, onu satın alacak kadar aptal insanların cebinden çıkan parayı almaktır” sözleriyle dile getiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle