Sıkışan BTC, bu altcoinlere fırsat tanıyor

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) son haftalarda bir fiyat sıkışıklığı yaşıyor. Piyasaların “kahin” olarak tanımladığı ünlü analist Michael van de Poppe, BTC’deki bu fiyat sıkışıklığı devam ederken, 4 altcoinde yükseliş senaryolarının sinyallerinin görüldüğünü iddia ediyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında neredeyse 65 bin dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Ardından Mayıs ortasına kadar 55 bin dolar etrafında fiyatlanarak gelen BTC, 19 Mayıs’ta 30 bin dolara kadar geriledi. O tarihten sonra 14 Haziran’da 41 bin doları, 22 Haziran’da da 28 bin doları gören BTC, bu hareketlilikler dışında genel itibariyle bir fiyat sıkışıklığı yaşadı. Genellikle 35 bin dolar etrafında fiyatlanan BTC, hal bu seyrini koruyor.

  Ethereum (ETH)

  BTC fiyat sıkışıklığı yaşamaya devam ederken, piyasaların “kahin” olarak tanımladığı Michael van de Poppe ise dikkatleri 4 altcoine çekti. Poppe, BTC’de bu sıkışıklık görülmeye devam ederken, Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ile birlikte 2 altcoinin daha yükseliş senaryoları için sinyaller verdiğini iddia etti. Twitter’da 350 binden fazla takipçisine yönelik tahminlerini paylaşan Poppe, ETH/BTC paritesinin yükseliş eğilimi gösterdiğini ifade etti. Poppe, bu eğilimin korunması durumunda paritede %25’lik bir artış yaşanabileceğini belirtti.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Litecoin (LTC)

  Michael van de Poppe, Ethereum’un ardından listesindeki ikinci sırayı Litecoin’e ayırdı. Poppe, eşler arası ödeme ağı olarak hizmet veren Litecoin için 100 dolarlık desteğin güçlü bir şekilde korunması durumunda, 280 doların görülebileceğini iddia etti. Poppe’un konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Bence altcoin projeleri de dibe yakın. Litecoin ve diğer altcoinler çok önemli bir direnç seviyesini reddediyor. Ancak trend değişmeden önce biraz daha onay istiyorlar. Daha yüksek bir düşük veya çift dibin sonunda, yükseliş sapması görülecek.”

  Kripto para borsalarında güncel 1 LTC fiyatı %litecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %litecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litecoin 24 saatte %litecoin+yuzde%.

  SXP ve Algorand (ALGO)

  Poppe, listesinde 3. sırayı ise ödeme platformu olan Swip’in kripto para birimi SXP’e ayırdı. Poppe’a göre SXP/BTC paritesindeki 0,00006 dolarlık kilit direncin kırılması, beraberinde %116 oranında bir yükselişi de getirebilir.

  Poppe, listesinde son olarak merkezsin finans (DeFi) uygulamaları için ortaya çıkan bir Blockchain olan Algorand’a (ALGO) yer verdi. Poppe göre ALGO/BTC paritesinde 0,000029 dolarlık direncin kırılması, ALGO/USD paritesinde de 0,000042 doların görülmesini sağlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle