Eski milletvekili BTC’nin para olarak tanınmasını istedi

  ABD’li eski milletvekili Ron Paul, Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Popüler isim, Bitcoin’in bir para birimi olarak tanınmasını ve vergilendirmeye tabi tutulmaması konusunda çağrıda bulundu…

  Bitcoin destekçilerinden biri olarak öne çıkan ABD’nin eski başkan adayı ve milletvekili Ron Paul, yeni açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Paul, lider kripto para birimi Bitcoin’in bir para birimi olarak kabul edilmesini ve vergi sürecine dahil edilmemesi konusunda çağrısını yineledi. 

  Liberal görüşe sahip olan ve Bitcoin topluluğu tarafından da çok sevilen Ron Paul, aynı zamanda “FED’i Bitirin” isimli kitabın yazarı olmasıyla da ün kazandı. Daha önceki açıklamalarında da Bitcoin’in ve diğer kripto paraların yasallaştırılması çağrısında bulunan ünlü isim yine gündeme geldi.

  “Bitcoin, Doların Rakibi”

  Eski milletvekili tüm bunlarla birlikte pandemi başlangıcından bu yana FED’in kontrolsüz şekilde para basıp dağıtması sebebiyle eleştirilerine de devam ediyor. Bitcoin Miami Konferansı’na katılacak isimlerden biri olan 85 yaşındaki Ron Paul, kripto para yatırımcılarının hoşuna gidecek açıklamalarda bulundu.

  Lider kripto para birimini altın ile bir tutan Ron Paul, onu para ve doların rakibi olarak tanımlamaya devam ediyor. Eski milletvekili, yatırımcıların bu tür alternatif varlıklara yönelmesinin asıl sebebinin ABD dolarının değer kaybına karşı koruma sağlamak olduğunu vurguluyor. 

  “Alternatif Para Biçimlerine Vergi Uygulanmamalı”

  85 yaşındaki Bitcoin destekçisi Ron Paul, bu sebeplerden dolayı devletin alternatif para biçimlerine vergi uygulamaması gerektiğini söylüyor. Paul, ayrıca ABD’li düzenleyicilerin dolara rakip olması sebebi ile Bitcoin’e karşı sert uygulamaları ve vergileri artırmak istediğini söylüyor. 

  Tıpkı itibari parada olduğu gibi Bitcoin’in de vergilendirilmemesi çağrısında bulunan eski milletvekili şu açıklamayı yaptı: “Şu anda altın alıp satarsanız, vergi ödersiniz. Bitcoin'den kâr elde ederseniz, bu vergilendirilir. Parayı vergilendiremezsiniz. Bir yıl önce dolar satın aldıysanız ve yüzde 10 değer kaybettiyse, dolar değer kaybettiği için zarar etmiş sayılmıyorsunuz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle