Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki kararsız hareketler 22 Nisan Perşembe gününde de devam etti. Bir miktar düşüş yaşadıktan sonra toparlanma sinyali gösteren BTC fiyatında boğalar ve ayılar arasındaki sert rekabet sürüyor.

  Altcoin piyasasında ise sert düzeltmeden sonra toparlanma çabası dikkat çekiyor. Günün BTC ve altcoin haberleri ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Temsilciler Meclisi, uzmanların kripto para sektöründe kritik olarak lanse ettiği İnovasyonun Önündeki Engelleri Kaldırma Yasası'nı onayladı. Bu yasa, kripto paralara yasal netlik kazandırmaya odaklanıyor. SEC bu yasa ile kripto paraların denetimine açıklık getirmeyi planlıyor. 

  Avrupa merkezli regülasyon kurumları, Binance’in hisse token alım satım hizmeti vermeden önce menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını incelemeye başladı. Dünyanın en büyük kripto para borsasının mercek altına alınması, bazı kripto para yatırımcılarında endişe yarattı. Avukatlar, hisse tokenlarının menkul kıymet ya da türev olup olmadığına dair Binance web sitesinde net bir açıklama olmadığını belirtiyor.

  Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller, Bitcoin hakkında olumlu konuştu ve “dijital altın” olarak nitelendirdi. Bitcoin’e olan talebin hızla arttığını vurgulayan Miller, bu varlığın asla balon olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ifade etti. Bu gelişmeler BTC fiyatında hareketleri kısıtlarken, altcoin piyasasında etki edebilecek haberler dikkat çekti. 

  BitMEX‘in CEO’su Hayes, geleneksel finans sektöründe sunulan her bir hizmet ve ürünün, Ethereum tabanlı DeFi ekosisteminde karşılığa sahip olduğunu belirtti. Popüler analist John Bollinger, tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen Dogecoin (DOGE)’in rallisinde sona gelindiğini ifade etti

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  İnişli çıkışlı bir gün geçiren BTC, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre 54 bin 819 dolardan işlem görüyor. Düne göre yüzde 2.45 oranındaki değer kaybı BTC yatırımcılarını üzdü. Popüler altcoinler genelinde düşüş yaşanırken en çok kazandıran projeler yüzde 10 değerlemeyle Uniswap (UNI) ve yüzde 6.50 artışla Ethereum (ETH) oldu. İlk 10 kripto para birimi içinde en çok kaybettiren ise yüzde 6.64 ile Dogecoin (DOGE) olarak gözüküyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle