Kripto Para

Tesla hisseleri eriyor! Elon Musk unvanını kaybetti

  Son dönemde Bitcoin destekçilerini kızdıran açıklamalara imza atan Tesla CEO’su Elon Musk, dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını kaptırdı. Tesla hisselerindeki düşüş, son açıklamanın ardından hız kazandı…

  Bir dönem Bitcoin destekçisi olarak bilinen Tesla CEO’su Elon Musk, son zamanlarda BTC karşıtı açıklamalarıyla gündeme geliyor. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü milyarder, Bitcoin hakkında attığı tweetlerin ardından dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını kaptırdı.

  Kripto para basınında yer alan bilgilere göre Tesla CEO’su Elon Musk, günde 3.16 milyar dolar kaybetti. Bitcoin (BTC) açıklamaları ile son dönemde kripto para yatırımcılarının tepkisini çekmeye başlayan ünlü milyarderin serveti erimeye başladı. Bu kayıptan sonra Elon Musk, dünyanın en zengin milyarderleri sıralamasında üçüncü sıraya geriledi.

  Dünyanın En Zengin Adamı Olmuştu

  Elon Musk, son duruma ve verilere göre lüks şirketler grubu olan LVMH Moët Hennessy’nin 72 yaşındaki CEO’su Fransız Bernard Arnault’un gerisine düştü. Hatırlanacağı üzere Elon Musk, 2021 yılı başındaki paylaşımları ile kripto para yatırımcılarından da büyük destek alıyordu. Bu dönemde servetine servet katmaya devam eden Elon Musk’ın Bitcoin’den de yüklü miktarda kazanç elde ettiği biliniyor.

  Yıl başında Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak gezegendeki en zengin kişi olma başarısı gösteren Tesla kralı, bir numarada nispeten kısa bir dönem geçirdi. Bir ay olmadan Jeff Bezos, sermayesini arttırarak dünyanın en zengin kişisi olma unvanını geri aldı. Öte yandan Elon Musk piyasa dalgalanmaları nedeniyle Arnault tarafından kısa bir süre geride kaldı.

  Tesla Hisseleri Düşüyor

  Tesla şirketinin hisseleri, son seansını da düşüşle kapatarak yatırımcılarının endişelenmesine yol açtı. Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki tweetleri de bu düşüşe katkıda bulunduğu için dikkatlerden kaçmadı. Pek çok hissedar bunları şirketin ana faaliyetlerinde bir dikkat dağıtıcı olarak algılaması sebebiyle ünlü milyardere tepki gösteriyor. Piyasanın ünlü isimlerinden “The Big Short” Michael Burry, hisse senedinin yüzde 90 düşebileceğini tahmin ettikten sonra Tesla için 534 milyon dolarlık short pozisyon açtı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle