Kripto Para

BTC konferansında BTC’yi yerdi, seyirciler yuhalandı!

  Kripto para sektörünün yakından takip ettiği Bitcoin 2021 konferansının ilk günü şok bir gelişmeye sahne oldu. Miami’de düzenlenen konferansta konuşan ünlü boksör Floyd Mayweather, konuşmaları yüzünden tepki çekip yuhalandı…

  Bu sene Miami’de gerçekleştirilen Bitcoin 2021 konferansının ilk günü geride kalırken ilginç olaylar yaşandı. Konferansta sahne alan dünyaca ünlü boksör Floyd Mayweather, konuşması sırasında Bitcoin’in küçümseyen ifadeler kullandı. Bu sırada kripto para topluluğundan tepki çekmeye başlayan ünlü boksörün konuşması yuhalandı. 

  Ethereum tabanlı bir token olan EthereumMax ile sponsorluk anlaşması bulunan Floyd Mayweather, bu yönde açıklamalar yapınca tepki çekti. Dünyanın en çok kazanan sporcusu olma unvanına sahip olan Floyd Mayweather, kripto para topluluğunun da önemli simalarından biri haline gelmişti

  Bitcoin Konferansında Bitcoin’i Küçümsedi

  Lider altcoin Ethereum tabanlı bir token olan EthereumMax sponsorluğu ile tanınan ünlü boksör, tepki çeken konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Kripto para dünyasında herkes birbiriyle yarışıyor. Bence herkes istediğini seçebilmeli ve hangisini istiyorsa onunla devam etmeli. Bir gün Bitcoin kadar büyük başka bir kripto para daha olacağına inanıyorum.”

  Bitcoin kullanıcıları ve Bitcoin yatırımcıları önünde bu tür ifadeler kullanmasıyla bir anda tepki çeken Floyd Mayweather yuhalanmaya başladı. Bitcoin konferansındaki konuşmasında tepki çeken ünlü boksör topluluğa karşı şu ifadeleri kullandı: “Kripto para olmadan bir milyar dolar kazanabildim. Herhangi bir kripto para olsun ya da olmasın Floyd Mayweather başarılı olacak.”

  ICO Tanıtımından Ceza Almıştı

  Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden ve simalarından biri olmaya devam eden Floyd Mayweather,  2017 yılında da ICO tanıtımı yapması sebebiyle SEC’den ceza almıştı. İlk olarak Stox isimli bir ICO’yu karşılığında bir para aldığını belirtmeden tanıtan ünlü boksör daha sonra benzer bir reklamı Centra adlı token için de yapmıştı. 

  Sponsorluk anlaşması yaptığını açıklamadan kripto para projelerini öven Floyd Mayweather, bu sebeple SEC tarafından cezalandırıldı. Üç yıl boyunca herhangi bir menkul kıymetin tanıtımı yasaklanan ünlü boksör ayrıca 615 bin dolar para cezası ödedi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle