Çarpıcı tahmin! ETH fiyatı henüz dibe vurmadı!

  Kripto para piyasalarında Bitcoin ve Ethereum önderliğinde kan kaybı sürerken Pangea Fund’un kurucu ortağı Daniel Cheung, paylaştığı ETH değerlendirmesinde herkesi korkuttu! Ethereum fiyatlarında henüz dibin görülmediğini iddia eden analist, yatırımcılara yeni bir düşüş dalgası için “hazır olun” uyarısında bulundu.

  Kripto para piyasalarında düşüş devam ediyor ve ayı piyasası, Ethereum’un yeniden 1.100 dolar altına itmeye çalışıyor! Devam eden düşüşü sektörden önemli bir isim ise yeterli bulmadı ve henüz ETH’da dip görülmediğini iddia etti! İddianın sahibi Daniel Cheung Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, yatırımcıları yeni bir düşüş dalgası konusunda uyardı.

  En Kötü Aylar Geliyor!

  Kripto para fonu Pangea Fund kurucu ortağı Daniel Cheung bugün Twitter’da tüm sektörün dikkatini çeken bir paylaşıma imza attı! Makro ticaret modunu açan Cheung, en büyük altcoin için önemli açıklamalarda bulundu.

  Paylaşımına başlarken henüz kripto para piyasalarında en kötüsünün görülmediği ifadeleri ile başlayan Cheung, Temmuz ve Ağustos ayları için karamsar olduğunu ifade etti. Bu iki ayı kripto endüstrisi için en kötü aylar olarak değerlendiren Cheung, analizinde ulaştığı sonuca neden olarak ise enflasyon eşliğinde bozulan makro ekonomik verileri gösterdi.

  "Geleneksel Piyasalar Körleme Takip Edilecek"

  Temmuz ve Ağustos ayları için karamsar olduğunu ifade eden Cheung, sözü lider altcoin Ethereum’a getirdi. Söze Nasdaq ile ETH arasındaki korelasyonun 0,8 olduğu ile başlayan fon yöneticisi, bunun Ethereum’un geleneksel piyasaları körleme takip edeceği anlamına geldiğini belirtti.

  Cheung, ABD Merkez Bankasının (FED) enflasyonla mücadele için faiz artışına devam edeceğini düşünüyor ve bu durumun geleneksel piyasaları bozmasını bekliyor. Ethereum’un da Nasdaq ile sahip olduğu yüksek korelasyon nedeniyle FED’in şahin tutumundan olumsuz etkileneceğini savunuyor.

  “Aşağıda Daha Yer Var”

  Kripto para yatırımcılarının yaşanan tepki yükselişi ile en kötüsünün geride kaldığı yönündeki düşüncelerine katılmayan Cheung, daha aşağıda gidilecek yer olduğunu düşünüyor. Ethereum fiyatının henüz dibi vurmadığını ifade eden Cheund, buna neden olarak zirvesinden %25 uzakta olan Nasdaq’ı gösterdi.

  Nasdaq’ın daha önce ATH seviyesineden %45 uzaklaştığını ifade eden Cheung, bu istatistiğe göre halen daha düşüş payı olduğunu düşünüyor. Piyasalarda yükselen resesyon riskinin bunu tetikleyebileceğini düşünen Cheung, Ethereum ve kripto yatırımcılarının yeni bir düşüş dalgasına hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle