Kripto Para

BTC ve ETH için kritik hafta! İşte yeni hedefler

  Kripto para piyasasında belirsizliklerin devam ettiği dönemde uzmanlar Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki değişimleri yakından takip ediyor. Miller Tabak & Co.’nun baş pazar stratejisti Matt Maley, her iki kripto para birimi için yeni hedefleri açıkladı…

  Deneyimli kripto para uzmanı, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında kazanımların bu sefer korunabilmesi için önemli açıklamalar yaptı. Asya’dan elde edilen kazanımların ardından hisse senetlerinin yükseldiği bu haftada büyük ABD iş verisiyle kapanış yapılacak. Bu sürecin Bitcoin ve Ethereum fiyatları için önemli olduğu belirtiliyor

  Mayıs ortalarından beri ilk defa 40 bin doları geçen Bitcoin, haftaya istenen performans ile başlamayınca yatırımcılarını endişelendirdi. Deneyimli analist, Ethereum için de bazı öngörülerde bulundu. Miller Tabak & Co.’nun baş pazar stratejisti Matt Maley, ETH ve BTC’de kazanımların bu sefer sabit kalması için gerekli olan faktörlere değindi.

  “Piyasalarda Hacimler Çok Düşük”

  Kripto para piyasasının hacimlerinde düşük seviyeler görüldüğünü söyleyen Maley şunları ekledi: “Hafta sonları, bu yüzden çok heyecanlanmadan önce önümüzdeki haftaya girdiğimizde Bitcoin’in 40 bin doların üzerinde kalabileceğini görmek isteyeceğiz. Bitcoin devam ederse, bir sonraki hedefi, 44.600 dolar olan 200 günlük hareketli ortalaması (DMA) olarak gösteriyor.

  BTC fiyatının istenen seviyeye tutunamadığını söyleyen analist, dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı: “Mayıs ayından bu yana iki kez o seviyeye çıktı. İkisinde de tutunamadı. Bu nedenle, Ağustos başında yapılacak herhangi bir ralliye karşı bir miktar direnç sağlamalıdır.”

  “Yatırımcılar Daha Fazla Güven Duyacak”

  Uzmana göre BTC ve ETH’nin son kazanımları sindirmesi için bir süre nefes alması gerekebilir. Kısa vadede aşırı alım olduğuna dikkat çeken Maley şunları aktardı: “Ocak ve Şubat aylarında aşırı satın alındı. Ancak, Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden daha fazla aşırı alım oldu. Bu nedenle bu hafta sonu hareket önümüzdeki haftanın ortasına kadar sürerse, yatırımcılar ve traderlar çok daha fazla güven duyacaklar.” Analist ayrıca ETH fiyatında Haziran başındaki en yüksek seviyeler olan 2.288 doların üzerinde bir kırılmanın teknik bir yükseliş yaratacağı tahminini yineledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle