Kripto Para

Ünlü ekonomist: Bu kripto kışı BTC için son olacak

  Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, kripto paralar hakkında olumsuz konuşmaya devam ediyor. Bitcoin (BTC) karşıtı olarak bilinen Krugman, bu kripto kışının tahmin edilenden sert geçeceğini ve kripto paraların sonunu getireceğini söyledi…

  Kripto para piyasasında belirsizlik sürüyor. Dev borsa FTX’in ani iflasından sonra gerileyen Bitcoin (BTC) ve kripto paralar toparlanma savaşı veriyor. En büyük kripto para birimi BTC’deki yükseliş sinyalleri yakından takip edilirken, kripto para piyasasına dair açıklamalar geliyor. Son olarak Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman kripto paraların sonunun geldiğini söyledi.

  New York Times’da yayınlanan köşe yazısında ünlü ekonomist Paul Krugman’ın kullandığı ifadeler dikkat çekti. Kripto para karşıtı olarak bilinen ekonomi profesörü, kriptolarda yaşanan ayı piyasasının “kripto kışı” olarak tanımlanmasının hafif kaçabileceğini iddia etti. Krugman, kriptolarda bu sene patlak veren sert düşüş hareketinin normal bir kış olmadığını öne sürdü. 

  Kriptoların Sonunu Getiren Kış

  Nobel ödüllü ekonomist, İskandinav mitolojisinden örnek vererek kripto paraların sonunun geldiğini söyledi. Krugman, bu sene yaşanan kripto para kışının, İskandinav mitolojisinde dünyanın sonundan önce gelen son derece sert bir kış olan Fimbulwinter’a benzetti. Ünlü ekonomist yazısının devamında ise Bitcoin’in temelini oluşturan blockchain teknolojisinin esasında hiçbir işe yaramadığını iddia etti.

  Krugman ayrıca, FTX borsasının dramatik iflasıyla birlikte sektördeki pek çok kurumun sorunları çözmek için kullanışsız olan blockchain teknolojisini terk etmeye başladığını ekledi. Geçtiğimiz günlerde Maersk nakliye şirketinin kurumsal blockchain projesinden vazgeçmesini örnek gösterip şunları söyledi: “Şüphesiz, hala anlamadığın konusunda ısrar eden birçok insan duyacağım. Ancak gerçekten elde edilebilecek hiçbir şey yokmuş gibi görünüyor.”

  Bitcoin Destekçileriyle Alay Etti

  Kripto para topluluğunun tepkisini çekmeye devam eden Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, bu yılın başında kripto paralara yatırım yapan kurumları dalgaya almıştı. Bundan da ileri giden ekonomist, Bitcoin’in neredeyse hiçbir meşru kullanıcısı olmadığını iddia ederek “işe yaramaz” olduğunu söylemişti. Ünlü ekonomistin önceki açıklamalarında Bitcoin için dolandırıcılık ifadesi kullandığı biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle