Kripto Para

Elrond Gold ağına 5 yeni stablecoin ekleniyor

  Kripto para piyasasında adından söz ettirmeye başlayan Elrond Gold, son ortaklık anlaşması işe ağını geliştirdi. Edinilen bilgilere göre e-Money anlaşması kapsamında ağa EUR, CHF, SEK, NOK ve DKK stablecoinleri eklendi…

  Kripto para kullanıcıları tarafından tercih edilen e-Money’in stablecoinleri yapılan anlaşma kapsamında Elrond Gold ağında yer alacak. Açıklamaya göre euro, İsviçre frangı (CHF), İsveç kronu (SEK), Norveç kronu (NOK) ve Danimarka kronu (DKK) tabanlı stablecoinleri kullanıcılara sunulacak. Bu stablecoinler, , Elrond Gold ağında ESDT tokenları olarak dolaşıma katılacak. 

  Elrond Gold ağını kullananların ulaşım sağlayabilecekleri yeni tokenalar, bu ağdaki ödemelerde ve aynı zamanda DeFi entegrasyon işlemlerinde kolaylıkla kullanılabilecek. Kripto para basınına yapılan açıklamada bu tokenların 2021’in ilk yarısında Elrond mainnet’inde kullanılmaya başlanacağı söyleniyor.

  Stablecoin Eklemesi Devam Ediyor

  Elrond Gold kurucuları, kripto para piyasasında görülen volatilitenin kullanıcıları stablecoin kullanmaya yönelttiğine dikkat çekiyor. Genel olarak tercih edilen stableceoinlerin ABD doları tabanlı olması ABD dışında bulunan kullanıcıların birtakım sorunlar yaşamasına sebep oluyor. Örneğin ABD dışındaki kripto para kullanıcıları bu tokenları dönüştürürken sorun yaşıyor. Elrond Gold, bu nedenle kullanıcıların blockchain teknolojisinin avantajlardan faydalanabilmeleri için Avrupa’ya açılmanın faydalı olacağını belirtiyor.

  Cosmos ağında faaliyet gösteren e-Money’de bulunan stablecoinler bu hedef kapsamında Elrond Gold ağı ile yapılan anlaşmaya dahil edilecek. Bu stablecoinlerin faiz sistemi ile çalışması sebebi ile kullanıcılar ve token sahipleri faiz getirilerinden yararlanabiliyor. e-Money CEO’su Martin Dyring-Andersen, yaptığı açıklamada Elrond ile gerçekleşen ortaklık hakkındaki görüşlerini dile getirdi. 

  Elrond Gold Avantajları Artıyor

  Martin Dyring-Andersen, Elrond ile gerçekleşen ortaklıkla birlikte Avrupa’da daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Kripto para sektöründe e-Money’nin Elrond Gold’un yanı sıra; Cosmos Hub, Ethereum ve Avalanche ile 2021’in ilk yarısında entegrasyon sağlayacağı da düşünülüyor

  Kripto para uzmanları, e-Money tarafından sunulan avantajlar ile birlikte Elrond Gold ağında gelecekte daha fazla fayda sunulabileceğini belirtiyor. Kullanıcılarına düşük ücretli ve şeffaf bir finansal hizmet vermeyi amaçlayan e-Money, bu sayede Elrond Gold ortaklığı ile gündeme gelmeyi başardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle