ETH fiyatı rekor kırdı! İşte nedenleri

  Ethereum fiyatında son dönemde hızlı yükselişler peş peşe gelirken, ralliyi başlatan ve tetikleyen faktörler de dikkat çekti. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ETH fiyatındaki yükselişi getiren detaylar mercek altına alındı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatının yeniden uzmanlar tarafından sık sık hatırlatılan güvenli seviyelere çıkması, kripto para piyasasının geneline olumlu yansıdı. Bu süreçte Ethereum (ETH) üzerindeki birikimin de açığa çıktığı görüldü. ETH son ralliyle birlikte tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi rekorunu tazelemiş oldu.

  Kripto para uzmanları, bu süreç içinde Ethereum fiyatının Bitcoin’e karşı güçlü bir grafik çizmesinde ve yeni rekorun gelmesinde bazı gelişmelere dikkat çekti. Altcoin yatırımcıları, ETH için pozitif görüşlerini sürdürseler de yaşanan gelişmeler mercek altına alındığında yükselişin temel sebepleri de ortaya çıktı.

  ETH Fiyat Rekorunu Getiren Gelişmeler

  Kanada’da üç farklı Ethereum ETF’si için yetkili kurumdan onay verilmesinin etkileri yeni yeni görülmeye başlandı. Bu tür Ethereum yatırım fonları, kurumsal yatırımcılara güvenli yollardan kripto para yatırımı yapmalarını sağladıkları için büyük ilgi gördü. ETH kripto para birimine olan kurumsal ilgi son dönemde tavan seviyeye ulaştı.

  Viewbase verilerine göre Bitcoin ve kripto para borsalarındaki ETH arzı çok hızlı bir şekilde azalmaya devam ettiği için talebin yüksek olduğu anlaşıldı. En değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum hem kurumsal yatırımcılardan hem de perakende yatırımcılardan büyük talep görmeye devam ediyor. 

  ETH Güncellemeleri Etkili Oldu

  Ethereum fiyatında yeni rekor seviyeleri getiren katalizörlerin başında Ethereum ağında yapılan birtakım güncellemeler de örnek gösterildi. Ağdaki işlem ücretlerinin düşmeye başlamasıyla birlikte gelen güncellemelerin piyasada fiyatlanması ETH boğa rallisini de tetikledi

  Ethereum’un en büyük dezavantajı olarak görülen yüksek işlem ücretleri sorununun yakın zamanda çözüleceğine dair ağ kullanıcılarının inançları da artış gösterdi. Ethereum için EIP 1559 güncelleştirmesinin 14 Temmuz’da ağa gelmesi bekleniyor. ETH fiyatındaki yükselişin şimdiden bu güncellemenin fiyatlaması olarak açıklanması da mümkün görünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle