Tahminleri tutan analistin BTC tahmininde şok detaylar!

  Tutarlı tahminleri ile ünlenen kıdemli analist Crypto Capo, Twitter üzerinden yaptığı Bitcoin (BTC) tahmininde şok edici detaylar paylaştı! 375 bin takipçili Twitter hesabı üzerinden takipçilerine BTC tahminini aktaran kıdemli analist, fiyatların 20 bin doların altını görebileceğini düşünüyor!

  ABD Merkez Bankası (FED) tarafından artırılan 75 baz puan artışı ve devamındaki ılımlı açıklamalar kripto piyasasını hareketlendirmiş, BTC yeniden yükseliş isteği ile kripto sektörünü peşinden sürüklemişti. FED kanadından gelen yeni bir açıklama ile piyasa bozulurken, 20 bin dolara doğru yolculuğuna devam eden BTC için Twitter fenomeni analist Crypto Capo, şok eden Bitcoin tahmini ile takipçilerine seslendi!

  “BTC 20 Bin Dolar Altına Düşebilir”

  Fenomen analist Cyrpto Capo, 375 bin takipçisi ile paylaştığı Bitcoin analizinde fiyatların 20 bin dolar altına düşebileceği endişesi ile ses getirdi! Halihazırda panik içinde olan piyasanın daha fazla paniğe kapılacağını ifade eden analist, “BTC 20 bin dolar seviyesini kırarsa panik çok büyük olabilir. Birçok insan bu seviyenin altında bulunan stoplarından ciddi kayıplara uğrayabilir.” dedi.

  Paniğin nedeni ise analiste göre 20 bin doların kırılmayacağına ilişkin piyasada güçlü bir inanışın olması! Konu ile ilgili Crypto Capo, “Pek çok yatırımcı Bitcoin’in, 2017’deki ATH’ı olan 20 bin dolar seviyelerinin kırılmayacağını düşünüyor çünkü bu daha önce olmadı. Lider kripto para birimi 20 bin dolar seviyesini aşağı kırarsa 16 bin ve 18 bin dolara kadar gerileyebilir.” ifadelerini kullanarak 20 bin altı için hedef gösterdi!

  “Dip 20 Bin Dolar Üzerinde Değil”

  Analist 20 bin dolar direncine yönelik piyasanın güçlü algısını adeta sarkarken, devamında sarf ettiği sözler ile endişe dozunu artırdı! 20 bin 111 doların dip olmadığını iddia eden analist, “Dürüst olmak gerekirse gelinen noktalar şimdiye kadar gördüğümüz en açık balonlardan biri. Benim düşünceme göre 20 bin dolar seviyesi uzun süre dayanamayacak.” ifadeleri ile direncin kırılacağına inandığını söyledi. 

  Düşüş Hakkında Crypto Capo Ne Demişti?

  Tutarlı BTC tahminleri ile dikkat çeken Crypto Capo, bundan yaklaşık 3 ay önce yine sahneye çıkmış ve 40 bin doların üzerinde seyreden BTC için olası bir geri çekilmede 30 bin dolar seviyesinin altını çizmişti. 30 bin doların altı için analist, 21 bin ila 23 bin dolar hedef vermiş ve yaklaşık 3 ay sonra gelinen noktada haklı çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle