SUN Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, bireysel yatırımcılardan reklamcılara kadar geniş bir kitlenin takibinde olan SUN Token hakkında bilgileri sunacağız. Diğer yandan, SUN Token hakkında en çok sorulan nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, gelecekte nasıl bir noktada olabilir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  SUN Token Nedir?

  SUN Token, Tron ekosistemini genişletmek için kurulan Sun Network ekosisteminde çalışan bir tokendır. Tron ağını genişletme amaçlı oluşturulan ağda merkeziyetsiz finansal uygulamalar yer alır. Sun Token merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen bir araçtır. SUN Token, stabil coin elde etmek, kredi vermek, pasif gelir sağlamak ve sigorta uygulamalarını devreye almak için de kullanılabilen akıllı kontrat sisteminden oluşur. Akıllı sözleşmeler ile işleme giren SUN Token, kontrolü tamamen sahiplerine bırakan yönetişim token’ıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  SUN Token projesinin amacı Pos hibrit ağına sahip bir alanı yaratmak ve bu alan farklı uygulamalar ile donatmaktır. Projede diğer hedef oluşturulan bu ekosistemin en tepesine ise SUN Token’ı koymak ve tüm işlemlerde kullanılabilecek bir varlığı yaratmaktır. Bu amacına ulaşan proje, Tron ekosistemini de geliştirmiş ve staking’i mümkün kılmıştır. Proje, ekosistem içinde yer alan TRX sahiplerini de hitap etmeyi amaç edinmiştir. Bu yüzden onlar için Curve Dao Token’ı ödül olarak dağıtır. İnternet platformları veya reklamcılar TRON ağında veri, içerik satışlarını yaparak, Sun Network üzerinden ödemelerini alabilir ve yönetebilirler. Proje hakkında diğer detayları https://sun.io/#/home adresindeki Whitepaper’dan bulabilirsiniz. 

  SUN Token Yorum

  SUN Token hakkında yorum yapan yatırımcılar, SUN Token ile yatırımda veya staking’de kontrolün tamamen kendilerinde olduğunu aktarmışlar. Özellikle akıllı sözleşmeler ile tüm işlemleri gerçekleştirebilme koşulunun ise kendilerine güven verdiğini belirtiyorlar. Ekosistemde havuzlara katılarak, bu alanlarda daha önceden görebildikler bir yüzde üzerinden ödül elde edebildiklerini açıklıyorlar.

  SUN Token Geleceği

  Analistlere göre, SUN Token’ın yakın geleceğinde fiyat yükselişi yer alabilir. Analistler SUN Token’ın oldukça geniş bir ekosistemde çalıştığını, yatırımcı ağının da bir hayli genişleyebileceğini açıklıyorlar. Onlara göre, SUN Token 2021 senesi Temmuz ayı içinde 45 dolar ile 50 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 2021 sene Ekim ayında ise 60 dolar düzeyine hızlı çıkış yapabilir. 

  SUN Token Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 SUN Token fiyatı %sun-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %sun-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Sun Token 24 saatte %sun-token+yuzde%.

  SUN Token fiyatı yatırımcıların alış ve satış kararlarına, gündeme yansıyan olumlu ve olumsuz haberlere, arz ve talebe ilişkin detaylara göre anlık değişime uğrar. Aynı zamanda piyasa volatilitesinden de etkilene fiyat güncel şekilde takip edilmeli ardından yatırım kararı verilmelidir. 

  SUN Token Nasıl Alınır?

  SUN Token edinmek amacıyla yapılacaklar:

  • 1. Adım: SUN Token, Binance, KuCoin, Bithumb, Bitfinex gibi kripto para borsalarında işlemde yer alıyor. Borsa platform adreslerinden biri tarayıcıdan açılır.
  • 2. Adım: Borsaya erişim ardından hesap açılmalı ve bu sırada gelen kimlik tanımlama işlemi tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba SUN Token almak amacıyla para yatırılır.
  • 4. Adım: Hesapta bakiyenin oluşması ardından SUN Token paritesine ulaşılacak olan satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Sayfa alanında uygun bir fiyat girişi yaparak veya güncel fiyatı baz alarak SUN Token alım emri verilir.
  • 6. Adım: Alınan SUN tokenler hesabın sanal cüzdanında yada güvenlik koşulları daha yüksek olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm bu adımların uygun ve doğru biçimde izlenmesi ardından satın ala işlemi başarılı şekilde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  SUN Token avantajları:

  • Ödüller: SUN Token sahipleri Sun Network üzerinden görüntülenen ve içine katılım sağlanabilen likidite havuzlarına dahil olarak, bu alanda staking’e başlayabilirler. Bu kapsamda pasif gelire ek token ödülleri alırlar. 
  • Pasif Gelir: SUN Token sahipleri tokenlarını belirli vadede kilitleyerek, vade sonunda token kazanırlar. Pos konsensüs sayesinde alım-satım yapmadan da kazanabilirler.
  • Faiz Kazancı: SUN Token sahipleri ağda krediye ihtiyaç duyanlara, token borcu verebilirler. Bu borçların geri ödemesini ise faizli şekilde alırlar.
  • Hız: SUN Token oldukça hızlı işlemleri sunar. Cüzdanlar arasında sınır ötesine transferde ve alım-satım’da bekleme süresini kısaltır.

  Dezavantajları Ne?

  SUN Token dezavantajları:

  • Uzun Vadeli Yatırıma Yönelme: Sun Token işlem hacmi geniş borsalarda listelenir. Onunla borsadan da işlem yapmak mümkündür. Ancak proje daha çok 3 farklı likidite havuzuna ve staking’e yönelmiştir. Uzun vadeli yatırım amaçlarına yüksek oranda hitap eder. Kısa süre al-sat ile kar hedefi olanlar için ideal şartları düşük oranda sunar. 
  • Saldırı Riski: SUN Token, sanal cüzdanda çevrimiçi saklanır. Bu koşul ise ağda oluşabilecek bir saldırı bakiyeyi riske sokabilir. Donanım cüzdanda saklanarak korunur.

  Sonuç

  SUN Token, TRON ağını genişletmek için oluşturulan Sun Network’te çalışan bir token. TRON'da stablecoin takası, hisse madenciliği ve kendi kendini yönetme için ilk entegre platform şeklinde çalışır. Hem ödül token’ı olarak kullanılır hem de merkeziyetsiz işlemlerde yer alır. İşlem hacmi geniş borsalardaki SUN Token’ın 2021 senesinde değerlenebileceği aktarılıyor. Analistlerin token için verdikleri fiyat tahminleri tabloya gelirse, SUN Token daha fazla güç kazanabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle