Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Ekim 2021

  Son dönemde yükseliş hareketleri ile yatırımcısını sevindiren Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra konsolide olmaya başladı. Analistlerin beklediği gibi bir miktar düzeltme yaşayan BTC fiyatında yönün yukarı olması, boğaları güçlendiriyor. Bitcoin fiyatındaki bu duraklama döneminde bazı altcoin fiyatlarında da ciddi yükselişler görüldü.

  22 Ekim 2021 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’de Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu (HFRRF), Bitcoin satın aldığını duyurmasıyla gündem oldu. Bu hamle bir kamu emeklilik fonunun doğrudan BTC’ye yaptığı ilk yatırım oldu. İşleme aracılık eden kripto para şirketi NYDIG’nin küresel varlık yönetimi başkanı Nate Conrad, bu hamlenin Bitcoin için bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. 

  ABD Borsa Komisyonu tarafından onaylanan ve iki günde 1 milyar dolarlık yatırım alarak rekor kıran ProShares Bitcoin Strategy ETF’ini takip eden haberler geldi. Bugün, resmi adı "Bitcoin Strategy ETF" olan Valkyrie'nin borsa yatırım fonu Nasdaq'ta BTF koduyla işleme açıldı.

  BTC ETF hamlelerinin yükseliş beklentisi ışığında analistler Bitcoin’de 100 bin dolar hedefini hatırlattı. Analistlere göre, BTC fiyatında geri çekilme olmasına rağmen sene sonu için 90 bin ilâ 100 bin dolarlık seviyeler görülebilir.

  Altcoinlerde ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse'un sert açıklamaları gündem oldu. Mahkemedeki hamleleri nedeniyle SEC'ye tepki gösteren Garlinghouse, bu kez de kurumun, Ethereum'un XRP'yi geçerek en değerli ikinci kripto para olmasında etki yarattığını söyledi. 

  Milyoner girişimci Sam Altman, “Worldcoin” adını verdiği yeni bir kripto para projesini hayata geçirdi. Piyasaya geç giren altcoinlerden biri olan Worldcoin, büyük talep gördükten sonra hızlı bir şekilde yükseldi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 3.75 oranında geri çekilmeyle yeniden 61.255 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. Ethereum’da ise 4 bin dolar üzerinde tutunma savaşı devam ederken yüzde 3’e yakın bir değer kaybı gözüküyor. Popüler altcoinler arasında DOT fiyatındaki yükseliş yatırımcıları sevindirrken günün en çok değer kazanan altcoini yüzde 15 artışla SOL coin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle