Kripto Para

DeFi uygulamasına Binance Smart Chain’den dev yatırım

  Kripto para dünyasında merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının popülerliği her geçen gün artıyor. Hindistan merkezli faaliyet gösteren DefiDollar da Binance Smart Chain’den 100 milyon dolarlık fondan yatırım almasıyla dikkat çekti…

  Binance Smart Chain (BSC) üzerinde merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını desteklemek adına 100 milyon dolarlık fon bulunuyor. Bu fondan yatırımlar yapılarak desteklenen geleceğin projeleri arasına son olarak Hindistan merkezli DefiDollar uygulaması da girdi. DefiDollar uygulamasının, bu yatırım ile birlikte BSC’ye kendi ürünleri ile destek vereceği açıklandı. 

  DefiDollar sektörde Web 3.0 tabanlı DeFi uygulamalarına erişim sağlama hizmetleriyle tanınıyor. Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki DeFi aktivitesini desteklemek için kendi ürün yelpazesinden hizmet verecek olan DefiDollar tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu yatırım sayesinde platform BSC kullanıcılarına da kaliteli bir hizmet sunarak deneyim imkanı tanıyacak.

  DefiDollar Hizmetleri Büyük İlgi Görüyor

  BSC üzerinde yoğunlaşacak DefiDollar uygulamasının hizmetleri arasında stablecoinlerde görülen risk ve sistematik problemleri azaltmayı amaçlayan stablecoin endeksi bulunuyor. Bunun yanı sıra ibBTC ile kullanıcıların sahip olduğu Bitcoin’lerden faiz getirisi elde etmesi destekleniyor

  Opeth hizmeti ile kullanıcılara verimli stablecoin kredileri sağlanıyor ve tasarruf hesabı açılarak da stablecoinler üzerinden düşük riskli getiri elde edilmesi hedefleniyor. Ancak yapılan son açıklamada Opeth ve İbBTC hizmetlerinin henüz piyasaya sürülmediği öğrenildi.

  BSC Yatırımıyla Güçlenecek

  DefiDollar uygulamasının kurucu ortağı Siddhartha Jain, DeFi sektörüne ait ürünleri aracılığıyla kullanıcılara destek sunmak istediklerini açıkladı. Gelecekte ibBTC ve Opeth gibi ürünleri de kullanıcılarına sunmak istediklerini belirten kurucu ortak açıklamasında hizmetlerin faydasına değindi: “Bunlar, protokolün daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmesini sağlayacak.”

  DeFi kullanıcılarının yakından takip ettiği Hindistan merkezli DefiDollar platformu aynı zamanda Curve ve Chainlink gibi devlerle de ortak olmasıyla tanınıyor. Son olarak Nerve Finance desteği ile DUSD ve tasarruf hesabı hizmetini de Binance Smart Chain üzerine ekleyen platform büyük ilgi görüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle