Kripto Para

TRON kurucusu yeni projelere yelken açıyor!

  TRON’un kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Justin Sun, çok büyük emekler verdiği projesini büyük oranda geride bırakmaya hazırlanıyor. Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) desteklediği bir proje için teklif alan Sun, söz konusu araştırma projesinde Başkan Yardımcısı olarak görev alma hazırlığında.

  Özellikle son 3 yıldır gösterdiği emeklerle ve çalışmalarıyla kripto para ekosisteminde en çok dikkat çeken isimlerden biri olan Justin Sun, ciddi bir yol ayrımında gibi görünüyor. 2021 yılında hızla büyüyen kripto para piyasasında son dönemlerde çok dikkat çeken TRON’un kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan 30 yaşındaki Justin Sun, adeta gözbebeği olan projesini geride bırakabilir. Çin Komünist Partisi’nden (ÇKP) davet alan Justin Sun’ın henüz 30 yaşında emekli olma olasılığı, kripto para ekosisteminde insanları ikiye bölmüş durumda.

  Sun’ın Yer Alacağı Çin Destekli Proje

  Kripto para ekosistemine faydası dokunan birçok projede imzası ya da katkısı olan Justin Sun akademisyen olma yolunda ilerliyor. Önemli bir davet mektubu alan Justin Sun, gelen davet üzerine Çin merkezli yeni bir projede görev alacak. Justin Sun’ın, Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi tarafından oluşturulan “Blockhcain Teknolojisi Destekli Sosyal Yönetişim Mekanizması İnavasyonu Üzerine Araştırma” başlıklı projeye dahil olacak. Sun, söz konusu projede deneyimlerini proje ekibine aktaracak.

  Projede Hangi Kurumlar Yer Alacak?

  Justin Sun’ın projede yer alacak olmasının, Çin ile iyi ilişkiler kurma hedefinden kaynaklandığını düşünen birçok kişi bulunuyor. Bu da ekosistemdeki kişilerin farklı görüşler belirtmesine yol açıyor. Söz konusu projede Çin Halk Bankası, Merkezi Siber Uzay İdaresi, Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi gibi kamu kurumları da yer alacak. Ayrıca projede Tsinghua Üniversitesi ve Pekin Üniversitesi’nden de uzmanlar bulunacak.

  Sun’ın Hamlesi Neleri Etkileyebilir?

  Sun’ın yer alacağı proje için bir kesim olumlu fikirler belirtirken, bir kesim de olumsuz fikirler belirtiyor. Olumsuz yorumların daha fazla olduğu kripto para gündeminde birçok kişi Sun’ın bu hamlesinin TRON’a ve Sun’ın ücretsiz olarak, ekosisteme destek amaçlı başlattığı JUST NFT Fonu’na zarar vereceğini düşünüyor. Justin Sun’ın yeni projede yer almasının Tron’un (TRX) popülaritesini zayıflatacağını düşünen de birçok kişi bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle