Stratis (STRAX) Coin Nedir? STRAX Coin Nereden Alınır?

  Son dönemde hızlı yükselişleri ile gündeme gelen Stratis (STRAX) coin yerli yatırımcıların da radarına takılmıştır. STRAX coin nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızdan takip edebilirsiniz. 

  Stratis (STRAX) Coin Nedir?

  Stratis projesi, özel yan zincirlerin başlatılması, tam düğümlerin çalıştırılması, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ve dağıtılması gibi işletmeler için çeşitli ürünler ve hizmetler sunan bir blok zinciri platformudur. Projenin yerel kripto para birimi STRAX coindir. 

  Platform ilk olarak Haziran 2016'da duyurulmuş ve Ağustos 2016'da piyasaya sürülmüştür. Kasım 2020'de Stratis, önceki STRAT coini yerine STRAX kullanan yeni bir blok zinciri kurdu. Böylelikle STRAX coin olarak işlem görmeye devam etmektedir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Stratis projesinin temel amacı, geliştiricilerin kendilerine yabancı olabilecek blok zinciri geliştirme dillerini öğrenmelerini gerektirmek yerine uygulamaların ve yan zincirlerin C#, Microsoft'un .NET çerçevesi ve Stratis API'sinde geliştirilmesine izin vermektir. Stratis ayrıca, ICO'ların birkaç dakika içinde başlatılmasını sağlayan bir ICO başlatma platformuna sahiptir. Proje hakkında detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı https://www.stratisplatform.com bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.

  STRAX Coin Yorumları

  Stratis projesi, finansal hizmet sağlayıcılar ve diğer işletmelerin kendi ağlarını çalıştırmanın ek yük ve güvenlik endişelerini ortadan kaldıracak şekilde blok zinciri tabanlı uygulamaları test etmeleri, geliştirmeleri ve dağıtmalarını sağladığı için önemlidir. Uzmanlar, finans sektöründe önemli bir sorunu çözen ve kullanımını kolaylaştıran projeye olumlu bakmaktadır. Bu yüzden STRAX coin yatırımı tavsiye edilebilir. 

  STRAX Coin Geleceği 

  İşletmelere Bitcoin veya Ethereum (ETH) gibi büyük bir blok zincirine güvenme sınırlamaları olmadan platformlarını tamamen özelleştirme imkanı vermesi sebebiyle gelecek vaat eden bir projedir. Bu yüzden STRAX coin fiyatının da önümüzdeki süreçte giderek artması beklenmektedir. 

  STRAX Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 STRAX fiyatı %stratis+try% TL. Döviz cinsinden ise %stratis+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, STRAX Coin fiyatı 24 saatte %stratis+yuzde%.

  Boğa piyasasının etkisiyle STRAX coin fiyatı 2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Giderek artan hacmin etkisiyle STRAX coin fiyatında yeni zirveler görülebilir. Bu yüzden güncel destek ve direnç noktalarına dikkat ederek yatırım yapılmalıdır. 

  STRAX Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: STRAX coin satın almak için öncelikle listeleme yapan Binance, Mandala Exchange, Upbit, Gate.io gibi borsalardan birinin web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: Borsanın KYC bilgilerini girerek kayıt olun.
  • 3. Adım: Hesap açtıktan sonra para transferi yapın. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak STRAX coini seçin ve alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınızdaki STRAX coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  STRAX Coin avantajları şunlardır:

  • Stratis, akıllı sözleşmeler yürütme, yan zincirler için ödeme yapma ve bir Masternode'u çalıştırmak için teminat olarak stake etme gibi hizmetlerde kullanılabilir.
  • Stake edilebilir olduğu için yatırımcılara pasif gelir elde etme fırsatı sunar. 
  • Geliştiricilerin dilinde (C#) merkezi olmayan uygulamalar ve blok zinciri ağları oluşturmak için araçlar sunar.
  • Kendine ait ICO launch platformu sayesinde kullanışlıdır. 

  Dezavantajları Neler?

  STRAX Coin dezavantajları şunlardır:

  • Blok zinciri geliştiricilerine hitap eden projenin sektörde çok sayıda rakibinin olması STRAX coin talebini düşürebilir.
  • STRAX coin fiyatı yüksek volatiliteye sahip olduğu için kısa sürede hızla yükselip aniden çakılabilir. Bu yüzden riskli bir yatırımdır. 

  Sonuç Olarak

  Stratis projesi, geliştiriciler için blok zinciri tabanlı uygulamaları ve ağları geliştirmeyi, çalıştırmayı ve başlatmayı kolaylaştıran bir blok zinciri ağıdır. Geliştiriciler tarafından büyük ilgi gören bu ağın yerel kripto para birimi STRAX coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle