Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Kasım 2022

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik sürüyor. FTX iflasının ardından toparlanma sinyalleri gösteren BTC ile birlikte piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesindeki altcoinlerde yükseliş takip ediliyor.

  30 Kasım 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Batık borsa FTX’in eski CEO’su SBF, 650 milyon dolarlık hack saldırısını gerçekleştiren hacker hakkında açıklama yaptı: “Şüphelileri sekiz kişiye kadar daralttım. Hangisi olduğunu bilmiyorum.”

  Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto paraların geleceğinden umutlu olduğunu söyledi. “Daha dün biraz BTC satın aldım” diyen başkanın dünyada ilk kez resmi maaşını Bitcoin ile alan ABD’li politikacı olduğu biliniyor. 

  Swan Bitcoin’in CEO’su ve Kurucusu Cory Klippsten ETH ve SOL açıklaması yaptı: “Birileri bu altcoinlerin para arzını çıkarabilir ve kontrol edebilir ve istedikleri zaman kodu değiştirebilir Bu, merkezi olmayan Bitcoin’den çok farklı bir şey. Bu altcoinlerin hiçbiri para haline gelemez.”

  Solana tabanlı merkeziyetsiz uygulama (DApp) ve kripto cüzdan uygulaması Phantom, açıklamasında Polygon ve Ethereum desteğini platformuna ekleyeceğini duyurdu. Phantom kullanıcıları ETH ve MATIC desteğinden yararlanabilecek. 

  Dev borsa Binance, Japonya’da kayıtlı kripto değişim hizmeti sağlayıcısı Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın aldı. Binance böylelikle Japonya düzenleyicisi JFSA onaylı bir şekilde ülkede kripto para hizmetlerini hemen başlatabilecek. 

  Para çekme işlemlerini durduran Kripto borç verme platformu Genesis Global Capital, iflastan kaçınmak için borçlarını yeniden yapılandırma istiyor: “Gemini ve DCG dahil olmak üzere en büyük alacaklılarımız ve borçlularımızla görüşmelere başladık.”

  ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase yol haritası güncellemesinde Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT) için destek başlattı. Borsa ayrıca Vulcan Forged (PYR) coin listeleme haberiyle dikkat çekti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto borsalarından gelen güncel verilere göre BTC yüzde 2.19 artışla 16.854 dolardan, EH ise yüzde 4’ten fazla yükselişle 1.266 dolardan işlem görüyor. Kademeli yükselen XRP, DOGE ve ADA gibi altcoinlerde en fazla kazanç MATIC coinde yüzde 3.45 civarında görülüyor. BNB ise piyasadan ayrışarak yüzde 1’in üzerinde değer kaybediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle