BTC 24 bin dolara düşecek, dikkatli olun – Robert Kiyosaki

  Kripto para piyasaları öngörülemez grafiklerle hareket etmeye devam ettikçe, ünlü isimlerden de arka arkaya fiyat tahminleri gelmeye başladı. Bu kez de “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki Bitcoin (BTC) fiyat tahminini açıkladı. Kiyosaki’ye göre BTC’yi bir derin geri çekilme daha bekliyor.

  Kripto para piyasaları 2021 yılına muazzam bir giriş yaptı. Bitcoin (BTC) yeni yıla 29 bin dolar seviyesinde giriş yaptıktan sonra ilk 4 ayda tüm zamanların rekorunu da 4 kez güncelledi. Son olarak Nisan ayında 64 bin doların üzerine çıkarak rekor kıran Bitcoin, Mayıs ayında ise 30 bin dolara kadar geriledi. Bu büyük geri çekilme sonrası Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası hala toparlanmadı. Her ne kadar BTC 40 bin doları test etmiş olsa da hala 35 bin dolar seviyesinin etrafında fiyatlanıyor.

  Piyasada Tahminler İkiye Bölündü

  Bitcoin 30 bin ile 40 bin dolar arasında hareket etmeye devam ettikçe, piyasada da BTC ile ilgili fiyat tahminleri sık sık gelmeye başladı. Ancak BTC bu noktaya büyük bir geri çekilme sonrası geldiği için, bir kesim onun daha fazla değer kaybetmeyeceğini düşünüyor.

  Bir diğer kesim ise ufukta Bitcoin’i yeni yükselişlerin ve hatta yeni rekorların beklediğini düşünüyor. Bu nedenle de piyasada sürekli olarak çift yönlü fiyat tahminleri gündeme geliyor. Bu tahminlerden bir yenisini de “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki paylaştı.

  “Tarihin En Büyük Balonu, Tarihin En Büyük Çöküşüne Hazırlanıyor”

  Kiyosaki, Bitcoin konusunda fiyatın daha fazla değer kaybedeceğini düşünenler grubunda yer alıyor. Ünlü yazar ve finans danışmanı Kiyosaki’ye göre Bitcoin bir balon ve daha büyük bir çöküş yaşayacak. Fikirlerini Twitter üzerinden dile getiren Kiyosaki şu ifadelere yer verdi:

  “Dünya tarihinin en büyük balonu daha da büyüyor ve dünya tarihinin en büyük çöküşü geliyor. Daha fazla altın ve gümüş satın alacağım. Ben Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini bekliyorum, dikkatli olun.”

  Kiyosaki aslında daha önceki açıklamalarında, yatırımcılara düşüşlerde “Bitcoin alın” çağrısında da bulunmuştu. Şimdi ise Kiyosaki fikrini tamamen değiştirmiş gibi görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle