Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Ocak 2023

  Kripto para piyasalarında bugün altcoin’lerin günü yaşanıyor! Bitcoin ve Ethereum sakin seyrederken, pek çok altcoin’de çift haneli artışlar yaşanıyor.

  28 Ocak 2023 Cumartesi günü kripto para piyasalarında yaşanan son dakika gelişmelerini ve önemli belirteçlerde yaşanan fiyat değişimlerini sizler için özetimizde derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kaliforniya merkezli kripto bankası Silvergate, bilançosundaki likiditeyi korumak için temettü ödemelerini askıya aldı. Bankadan yapılan açıklamada, “Sermayeyi korumak için yüzde 5375 Sabit Faizli Birikim Olmayan İmtiyazlı Hisse Senedi A Serisi üzerinden temettü ödemesi durduruldu” ifadeleri kullanıldı.

  New York’da kripto para benimsenmesi adına önemli bir gelişme yaşandı. New York Senatosuna Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin devlet kurumlarında bir ödeme aracı olarak kullanılmasını ilişkin bir yasa tasarısı sunuldu.

  Bitcoin madencilik veriler izleme sitesi MiningPoolStats’a göre Bitcoin has rate’de bu hafta başında yeni bir rekor kırıldı! MiningPoolStats, BTC ağının saniyede üç yüz kentilyon (300.000.000.000.000.000.000) hash hesaplama kilometre taşına ulaştığını söyledi.

  Ünlü Türk fenomen Enes Turan, kendisi ise özdeşleştirilen altcoin’de satış yaptı. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Turan, “NKN’yi ufak bir karla sattım.” ifadeleri ile portföyünde gerçekleştirdiği değişimleri attığı bir tweet ile takipçileriyle paylaştı.

  Matrixport araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, son günlerin popüler ismi Aptos için “XRP” benzetmesi kullandı. Thielen, 2017 yılında XRP’nin 10 katlık yükselişinde olduğu gibi APT işlem hacminin de yüzde 51 düzeylerinde Güney Kore merkezli Upbit’de gerçekleştiğini söyledi.

  Erken Bitcoin yatırımcısı Davinci Jeremie, Shiba Inu (SHIB) Token ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Ünlü fenomen kendisine yöneltilen, “Hangi altcoin’i almak için Tether harcardınız?” sorusunu alıntılayarak “SHIB almayı tercih ederim” yanıtını verdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bugün altcoin’ler vitrinde! Bitcoin 22 bin 972 dolardan fiyatlanırken, en büyük altcoin bin 573 dolar düzeylerinde seyrediyor. Yüzde 12,91 artış yakalayan Avalanche (AVAX) fiyatını 20,30 dolara çıkarırken; OKB, MANA, TWT ve FTT gibi projelerde yüzde 4 üzeri kazanç gözleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle