Kripto Para

General Motors BTC ödemelerini başlatabilir!

  Otomotiv dünyasının dev isimlerinden General Motors, son dönemde Bitcoin piyasasını ve kullanımını yakından takip etmeye devam ediyor. General Motors, yakın bir gelecekte BTC ile ödeme kabul etmeye başlayabilir…

  Kripto para topluluğu, lider kripto para birimi Bitcoin’in kullanım alanlarının genişlemesini olumlu karşılıyor. Geçtiğimiz dönemde Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Motors şirketinin BTC ile ödeme kabul ederek araç satışına başlayacağı ilan edilmişti. Bu hamlenin ardından ABD merkezli bir başka otomotiv devi General Motors’a çevrilen gözler bu firmadan gelecek karara odaklandı.

  General Motors CEO’sunun açıklamaları, kripto para topluluğunda heyecan yarattı. Bu açıklamalara göre şirketin yetkili isimleri Bitcoin’in potansiyelini ve kullanım ağını yakından takip ediyor. Şirket buradan yapacağı araştırma sonuçlarına göre General Motors markalı otomobillerin Bitcoin ile ödenip satın alınmasına onay verebilir.

  Bitcoin ile Ödeme Kabul Edilecek Mi?

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu haberlerin ardından General Motors’un nasıl karar vereceği merak edilmeye başlandı. General Motors CEO’su Mary Barra, Bitcoin’e yatırım yapma planlarının olmadığını fakat bu durumun ilerleyen zaman dilimlerinde değişebileceğini söylemişti. Bu açıklamalar şirketin BTC ile otomobil satışı uygulamasına geçeceğini düşündürdüğü için Bitcoin yatırımcılarında heyecan yarattı.

  Mary Barra ayrıca son açıklamasında şunları ifade etti: “Bu izleyeceğimiz ve değerlendireceğimiz bir şey ve gelecekte bunun için güçlü bir müşteri talebi olursa, bizi bunu yapmaktan alıkoyan hiçbir şey yok.” Bu açıklamaların detayına bakıldığında şirketin bir ödeme aracı olarak Bitcoin piyasasını ve sistemini yakından incelediğini ortaya koyuyor. 

  Blockchain Patenti Başvuruları Yaptı

  Bu konuda Morgan Stanley’de araştırma analisti olan Adam Jonas da Bitcoin’in araba alım satımında en uygun ödeme kanalı olduğunu söyledi. General Motors’un bu konuda araştırmalarının ardından nasıl karar vereceği merak konusu oldu.

  Öte yandan şirket, çok sayıda blockchain patenti başvurusunda bulunmasıyla da kripto para dünyasında dikkatleri üzerine çekti. General Motors, bu alandaki geliştirmelere devam ederek otomobil üreticilerinden oluşan MOBI blockchain koalisyonuna üye olarak katıldı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle