Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Mart 2022

  Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta müzakereler devam ederken kripto para piyasası yeniden ralliye başladı. Küresel piyasalarda jeopolitik risklerin azalmasından kaynaklanan olumlu havada en çok kripto paralara giriş oldu.

  1 Mart 2022 Salı gününde Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mark Mobius, BTC’nin yükselişinde Rus vatandaşların Bitcoin satın almasının etkili olabileceğini söyledi: “Bitcoin’in şuan yükselişe geçmesinin nedeninin bu olduğunu söyleyebilirim. Çünkü Rusların para ve servetlerini dışarı çıkarmanın bir yolu kripto paralar. Rus olsaydım kripto para alırdım.”

  Dünyanın en büyük borsalarından Chicago Ticaret Borsası (CME) bugün “yeni Mikro Bitcoin ve Mikro Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri” başlatacağını duyurdu. Bu sayede temel tokenin onda biri büyüklüğünde bir bedelle satılacağında için aktif işlem yapan tüm yatırımcılar işlemlerden yararlanabilecek. Daha fazla yatırımcının Bitcoin ve Ethereum işlemi yapması bekleniyor.

  Popüler kripto şirketi Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich kripto para birimlerinin uzun vadede daha güvenli olacağını söyledi. Geçen sene BTC’nin ham petrol, NASDAQ, S&P 500 ve altından daha iyi performans gösterdiğini ve ‘hodler’ların sayısı olumlu yönde ilerlediğine dikkat çekti.

  Mobil Dünya Kongresinde konuşan Başkan Joan Laporta, FC Barcelona kulübünün kendi kripto para birimini ve metaverse’ünü geliştirmek istediklerini söyledi. Başkanın blok zincir, NFT ve Metaverse gibi son dönemlerin popüler teknolojilerinden yararlanacaklarını açıklaması toplulukta büyük ses getirdi. 

  Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı, büyük borsaların Rus kullanıcıları engellemesi için çağrıda bulunmuştu. Binance ve Kraken yasal bir talep olmadığı sürece bunu gerçekleştiremeyeceklerini söylerken; Coinbase ise bu tür bir talebin bunun Rus vatandaşlarını cezalandırmak olduğunu söyleyerek itiraz etti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 10.28 oranında artışla yeniden 43.925 dolarlı seviyelere kadar ulaşıldı. Popüler altcoinlerden ETH yüzde 8 ve AVAX yüzde 9’un üzerinde artış gösteriyor. Günün en çok kazandıran altcoini ise yüzde 13’ye yakın değer kazanan LUNA oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle