Kripto Para

Cem Yılmaz NFT alanlara davetiye dağıtıyor!

  Ünlü komedyen Cem Yılmaz, geçtiğimiz hafta kendi çizimlerinden oluşan NFT (non fungible token) koleksiyon ürünlerini, NFT pazar yeri OpenSea’de satışa çıkardığını duyurmuştu. Cem Yılmaz, NFT eserlerini satın alan kişilere, gösterilerinde davetiye hediye edeceğini açıkladı.

  Kripto para sektöründeki devasa büyümeye paralel olarak 2021 yılında çok ciddi büyümeler elde eden NFT (non fungible token – değiştirilemez token) sektörü, gün geçtikçe daha yaygın hale gelmeye devam ediyor. Dünyanın birçok yerinden çeşitli alanlardan ünlü isimlerin koleksiyonlarını satışa çıkarmasıyla birlikte popülarite kazanan NFT sektörü, ülkemizde de yaygınlaşmaya devam ediyor. Kripto paraların sanat eserleri olarak değerlendirilen bu ürünlere son olarak ünlü komedyen Cem Yılmaz da dahil olmuştu.

  En Yüksek Teklif 5 Ethereum

  Geçtiğimiz hafta, eski bir karikatürist olan Cem Yılmaz, kendi çizimleri olan NFT ürünleri OpenSea üzerinden satışa çıkardığını Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla duyurmuştu. Cem Yılmaz’ın paylaşımları sosyal medyada ve özellikle kripto paralar ile ilgilenenler tarafından büyük bir ilgi görmüştü. Hatta bu ilginin boyutu, Cem Yılmaz’ın bir eserine gelen 5 Ethereum’luk (ETH) teklifle de kendisini göstermişti. Açık artırma usulü yapılan satışta gelen bu en yüksek teklif, yaklaşık 17 bin 500 dolara denk geliyor.

  Diğer Ürünlere 2 Ethereum’luk Teklif Geldi

  5 Ethereum teklifinin yanı sıra Cem Yılmaz’ın diğer NFT ürünlerine ise 2 Ethereum’luk teklifler yapıldı. Bu da ortalama 7 bin dolara denk geliyor. Cem Yılmaz’ın NFT koleksiyon satışları 14 Ekim tarihine kadar devam edecek ve açık artırmanın sonunda her bir ürün, en yüksek teklif veren kişilerin olacak. NFT koleksiyon ürünlerine büyük ilgi gösterilen Cem Yılmaz, bu ürünleri satın alan kişilere, gösterilerinde davetiye sunacağını da açıkladı.

  Cem Yılmaz’ın Twitter Paylaşımı

  Twitter üzerinden konuya ilişkin paylaşımda bulunan Cem Yılmaz, davetiye ile ilgili olarak şu sözleri dile getirdi:

  “NFT olarak sunduğum bu ikonlardan herhangi bir rengine sahip olan arkadaşlar ne zaman ve nerede isterlerse gösterilerime 2 kişilik davetiye kazanmıştır. Siyah beyaz olan ikon sahibi ise ömür boyu her yerde 2 kişilik kombine sahibi oldu. NFT Works for me this way.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle