Kripto Para

SHIB piyasayı salladı, efsane yatırımcı sazı eline aldı!

  2008 mortgage krizinde short pozisyon yatırımı ile adını küresel ekonomi piyasalarında duyurmayı başaran efsane hedge fonu yöneticisi Michael Burry, son günlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Shibu Inu’yu (SHIB) değerlendirdi. Burry’nin SHIB yorumu, ShibaArmy’den tepki çekti.

  Kripto para piyasaları 2021 başlarında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde devasa değer artışlarına sahne oldu. Değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başaran BTC, daha sonra yakaladığı büyük popülaritenin bir kısmını Dogecoin’e (DOGE) kaptırdı. MEM tabanlı ve köpek temalı kripto para birimlerinin lideri olarak görülen DOGE ise bu popülaritesini özellikle de son günlerde Shiba Inu’ya (SHIB) kaptırdı. SHIB, son günlerde elde ettiği muazzam değer artışlarıyla yatırımcıların dikkatini çektiği kadar efsane hedge fonu yöneticisi Michael Burry’nin de dikkatini çekti.

  “DOGE Katili” Geçtiğimiz Hafta Yüzde 300’den Fazla Yükseldi

  Son haftaların en popüler kripto para birimlerinden biri olan ve piyasalarda uzun zamandır “Dogecoin katili” olarak isimlendirilen SHIB, geçtiğimiz hafta %300’den fazla değer artışı yaşadı. Elde ettiği dğer artışları ile 10 günden daha az sürede fiyatında virgülden sonraki iki sıfırı silmeyi başaran SHIB, bu dev ralliden sonra %40’a yakın oranda bir geri çekilme ile karşılaştı. Yaşanan değer artışı ve gelen geri çekilme sonrası SHIB, 11 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinMarketCap verilerine göre 19. en büyük kripto para konumuna yerleşti.

  Michael Burry’nin Paylaşımı

  Piyasalarda SHIB çalkalanması yaşanırken Michael Burry Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak Shiba Inu’nun girdiği ralliyi “anlamsız” olarak tanımladı. Açıklamalarında SHIB’in 1 katrilyonluk token arzına vurgu yapan Burry, şu ifadelere yer verdi:

  “Bir katrilyon gün için evrenin başlangıcından itibaren 2,7 trilyon yıl ya da tüm zamanları 71 bin ile çarpın… Bu tam anlamıyla bir saçmalık…”

  Burry Tepki Sonrası Paylaşımını Sildi

  2008 mortgage krizinde short pozisyon yatırımı ile adını duyuran efsane hedge fonu yöneticisi ve Scion Asset Management kurucusu Burry’nin bu paylaşımı ShibaArmy’den tepki çekti. Yoğun tepkilerle karşılaşan Burry, daha sonra paylaşımını sildi. Bunların yanı sıra Burry, geçtiğimiz dönemlerde de sık sık yaptığı başarısız kripto tahminleriyle gündeme gelmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle