Kripto Para

SEC kripto paralara net regülasyonlar gerekli dedi

  ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) komisyon üyesi Hester Pierce, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Pierce, kripto paralarda net regülasyonlara ihtiyaç olduğunu vurguladı…

  Kripto para sektöründe bir süredir tartışılan regülasyon konusuna farklı bir yorum geldi. ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) komisyon üyesi Hester Pierce, sektörde net regülasyonlara ihtiyaç olduğunu vurguladı. Uzun zamandır kripto para birimlerini desteklemesi ile tanınan Pierce’in bu açıklamaları kripto para basının gündemine oturdu.

  SEC yetkilisi Pierce, sektörde açık bir şekilde belirtilen regülasyonlara ihtiyaç duyulduğunu söylerken şunları ifade etti: “Kurumsal oyuncuların katılımı, regülasyonları açık bir şekilde hayata geçirmemiz için baskı oluşturuyor. Yeni yönetimin taze bakışı ve regülasyonların açıklanması konusundaki açıklamalarla beraber birçok aktör yeni bir bakış açısına sahip.”

  Kripto Para Denetiminde Yenilikler

  Kripto para basınına önemli açıklamalarda bulunan Pierce, bu konuda SEC’in rolünün kripto paraları denetlemesinin şu anki regülasyonlarla zor olduğuna dikkat çekti: “Bizler, menkul kıymetin tanımında çok geniş davranıyoruz. Bu yüzden birçok kişi kripto paraların nasıl menkul kıymet olarak tanınacağından emin değil. Ve çoğu problem buradan çıkıyor.”

  ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) komisyon üyesi, 2021 yılında kurumun halkın güvenli bir şekilde işlem yapabilmesi için düzenleyici kurumlarla birlikte çalışabileceğini söylüyor. OCC’nin yeni yılda kripto para sektöründe netlik sağlaması için bazı adımlar attıklarını kaydetti. Pierce ayrıca kurumun daha fazla netlik sağlamak için birkaç adım daha atması gerektiğini belirtti.

  Regülatör Kurumlarla İşbirliği

  Uzun bir süredir tartışılan kripto para sektöründeki regülasyonların netleşmesi gerektiğini söyleyen Pierce’in bu açıklamaları yatırımcıların da dikkatini çekti. Yetkili isim, kripto para sektöründeki yatırımcıların güvenliğinin sağlanabilmesi için regülatörlerle iş birliği yapılması gerektiğini vurguladı:

  “Ancak, potansiyel olarak yasama organının ve kendi alanındaki belirli soruları ele almak için ayrı ayrı çalışan kurumlara ihtiyaç var. Bununla birlikte daha sonra gerçekleşen bazı kurumlar arası çalışmaların bir kombinasyonu olması gerektiğini düşünüyorum. Bence daha fazla kurumlar arası koordinasyon yapabiliriz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle