Kripto Para

SHIB ortaklığı, restorana yüzlerce “şube” teklifi getirdi!

  Yakın bir zamanda Shiba Inu (SHIB), İtalya’da bulunan bir restoranla ortaklık kurmuştu. Shiba Inu’nun ortaklık kurduğu fast food restoranına bu hamleden sonra dünyanın birçok noktasından şube açma teklifi geldi. Gelen teklifler sonrası restoran küresel olarak yayılma kararı aldı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda McDonald’s’a bir teklif götürmüştü. Musk, fast food zincirinin Dogecoin’i (DOGE) ödeme yöntemi olarak kabul etmesi karşılığında, televizyonda Happy Meal menüsü yiyeceğini söylemişti. McDonald’s ise Musk’ın bu teklifini esprili bir dille reddetmişti. Musk’ın bu teklifi sonrasında şaka tabanlı kripto paralar ile fast food markaları arasında bir entegrasyon ve ortaklık çalışması akımı başladı. Bunun bir örneği de Shiba Inu (SHIB) ile İtalya’daki bir fast food restoranı arasında gerçekleşti.

  Shiba Inu Ortaklığı, Dev Bir Reklam Kampanyasına Dönüştü

  İtalya’nın Napoli kentinde bulunan ve başka hiçbir şubesi olmayan fast foode restoranı Welly’s, geçtiğimiz hafta Shiba Inu (SHIB) ile ortaklık kurdu. Welly’s ile Shiba Inu arasındaki bu ortaklığın ardından restoran, adını kısa sürede tüm dünyaya duyurmuş oldu. Shiba Inu ortaklığı ile müthiş bir reklam kampanyasına imza atan Welly’s, bu hamleden sonra tüm dünyadan “franchise” teklifleri almaya başladı. Gelen teklifler sonrasında Welly’s, küresel yayılma kararı aldı.

  Welly’s: Yüzlerde ‘Franchise’ Başvurusu Geldi

  Welly’s restoranının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, franchise için restoranın web sitesi üzerinden başvuruların yapılabileceği belirtildi. Söz konusu açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “Shiba ordusu, Welly’s sizi duyuyor. Gelen yüzlerce ‘franchise’ başvurusunun ardından hepinize hoş geldiniz diyoruz. Franchise başvurularını web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  Geçtiğimiz hafta Shina Inu’nun geliştiricilerinden Shytoshi Kusama, Napoli’de bulunan fast food restoranı Welly’s ile ortaklık kurduklarını açıklamıştı. Bu ortaklık çalışması ile birlikte Welly’s, tamamen yeniden markalaşma yoluna girmiş ve Shiba Inu’yu yeni maskotu haline getirmişti. Restoranın attığı bu adım, küresel anlamda ses getirdi.

  DOGE ve SHIB ile Ödeme Yapılabilecek

  Kurulan bu ortaklık restoranın harika bir reklam kampanyasına imza atmasını sağlamış oldu. Ancak öte yandan kripto para toplulukları, restoranda Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ile ödeme yapılabilecek olmasını da heyecanla karşıladı. Zira şaka tabanlı kripto para birimlerinin bir popülaritesinin olduğu biliniyor ve reel alışveriş sektöründe bu varlıkların kullanılması, genel olarak kripto varlıkların popülaritesini artıracağı için bu tür hamleler heyecan yaratıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle